AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Znečistený vzduch a alergie? Zabojujte aspoň doma!

Ako hovorí RNDr. Jan Hovorka, Ph.D., „Okrem roztočov a spór plesní obsahuje domáci vzduch aj baktérie, vírusy, ultrajemné častice a vysoko prchavé látky. Riešením môže byť kombinácia pravidelného vetrania a kvalitnej čističky vzduchu, ktorá dokáže škodliviny odstrániť.
Znečistený vzduch a alergie? Zabojujte aspoň doma!

Osvetou k riešeniu problémov

Znečisteným vzduchom totiž trpí imunita každého z nás. Medzi najviac ohrozených patria alergici, astmatici, seniori a samozrejme malé deti. Práve preto sa tejto problematike venuje Svetový týždeň alergie, ktorý zastrešuje Svetová alergická organizácia (WAO). Prebieha v čase od 22. do 28. apríla, a venuje sa prevencii, diagnostike a možným riešeniam v rámci boja s dýchacími ťažkosťami. Podľa doterajších výskumov trpí sennou nádchou celosvetovo približne jedno z ôsmich detí.1 Týmto štatistikám negatívne napomáha aj zhoršujúca sa kvalita vzduchu v mestách po celom svete.

Zlepšenie vzduchu doma – má zmysel?

Je samozrejmé, že so vzduchom na ulici, v práci alebo v škole nič nenarobíme. Často sa preto stretávame s otázkami, či má čistenie vzduchu v domácnosti zmysel. Nemali by sme si na jeho horšiu kvalitu zvykať, aby sme boli odolnejší? Takéto dohady sú nepravdivé. „Na zlý vzduch si nemožno zvykať. Negatívne účinky inhalácie škodlivín kumulujú, a riziko ochorení stúpa s rastúcou dávkou týchto škodlivín. Takže áno, čistička vzduchu má zmysel aj v prípade, že ju používate len doma.“ tvrdí odborníčka na danú problematiku, alergiologička a imunologička MUDr. Zuzana Vančíková, CSc.

AC02B_EU-AC3256_PI.jpg

Zvoľte certifikovanú istotu

Ako si však vybrať optimálnu čističku vzduchu do vašej domácnosti? Model Philips AC3259/10 úspešne testovali renomované pracoviská: Európske centrum pre výskum alergií a testovacia spoločnosť Airmid. Disponuje špeciálnym režimom na zachytávanie alergénov, ktorý čistička automaticky spustí, keď zaznamená zhoršenie kvality vzduchu.  Tú totiž na základe technológie AeraSense neustále monitoruje. Vďaka tomu budete mať vždy detailný prehľad o súčasnej kvalite vzduchu, ktorá je v reálnom časezobrazovaná  na prehľadnom displeji.

Na dosah odkiaľkoľvek

Philips AC3259/10 je naozaj „smart“ zariadenie. Popri špičkovej kvalite monitorovania a následného čistenia vzduchu totiž ponúka aj kompatibilitu s aplikáciou AirMatters. Takto môžete čističku ovládať z ľubovoľného miesta – zapnúť ju, zmeniť rýchlosť ventilátora alebo skontrolovať životnosť filtra. Aplikácia AirMatters však neslúži len na sledovanie kvality vzduchu vo vnútri. Na základe informácií, ktoré pravidelne získava z okolitých výskumných staníc, poskytuje informácie o znečistení vonkajšieho vzduchu. Alergici sa preto môžu kedykoľvek informovať o aktuálnych vzdušných rizikách v okolí.

Viac na www.philips.sk/zdravy-vzduch

ECARF znak - DAPFC01279.jpglogo-ozon.jpg

GMC_Wordmark_2008_RGB.jpg

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma