AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Život bez otca

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Život bez otca

Otázka: Môj muž ma opustil, keď som bola tehotná. Momentálne sme v rozvodovom konaní. Problém je v tom, že manžel sa k ročnému synovi vôbec nehlási, videl ho len dvakrát, nikdy mu nič nekúpil a vlastne sa s ním ani vídať nechce. Chcela by som sa spýtať, ako mám dieťaťu nejako šetrne vysvetliť, že o neho ocko nestojí? A v koľkých rokoch s tým začať?

Mgr. Tereza Beníšková: Vaša situácia nie je vôbec jednoduchá. Najlepšou cestou je hovoriť deťom pravdu. Nevymýšľajte si, že tatko zomrel a pod. Na vašom mieste by som počkala, až sa syn začne na tatka pýtať sám.

Potom by som mu vysvetlila, že niektorí ľudia, bohužiaľ, nedokážu byť rodičmi, a medzi nich patrí tiež jeho ocko. Zdôraznite mu, že to v žiadnom prípade nie je jeho vina, synček za to nijako nemôže. Môžete spomenúť, že to zažívajú aj niektoré iné deti. Nezabudnite upozorniť, že má zase milujúcu mamičku, babičku, dedka... Aj vo dvojici môžete vytvoriť príma fungujúcu rodinu a určite je to pre syna lepšie, ako keby ste žili s jeho otcom a pravidelne ste sa hádali.
 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma