AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Vlasy po pôrode: ako im vrátiť kondíciu

To, že vaša hriva dostane v tehotenstve a hlavne po ňom dosť zabrať, je bez debaty. Hormóny, ktoré tehotné telo vyplavuje, totiž spôsobujú, že vlasy rastú rýchlejšie a menej padajú. Po pôrode však nastáva okamih pravdy a z bujnej hrivy sa stáva unavená štica. Poradíme vám, ako vlasy vrátiť do pôvodnej, dokonca možno ešte lepšej kondície...
Vlasy po pôrode: ako im vrátiť kondíciu

Pravidlom číslo jeden je vlasy pravidelne česať. Vďaka častému
kefovaniu budú lesklejšie a hebkejšie. Pokiaľ sa vám rozcuchávajú, poobzerajte sa po kefe, ktorá má rovné prírodné štetiny.

Domov a rodina | Materstvo | Psychológia a vzťahy | Životný štýl | Dojča

Sex po bábätku: všetko čo by ste mali vedieť

My sme na vlastnej materskej vyskúšali kefu so štetinami z kanca (značky Tek Prestige), ktorá ich rozčeše naozaj bravúrne a bez ťahania, zabraňuje ich elektrizovaniu, dokonale uhládza a hodí sa i na fénovanie či ďalšiu úpravu.

Po druhé, zvyknite si na pravidelné zastrihávanie končekov. Krátke vlasy treba zastrihávať každé štyri týždne, pri dlhých vlasoch stačí raz za 6 až 8 týždňov. Ak tápete, aký typ vlasov vlastne máte, spýtajte sa svojho kaderníka.

Nenakupujte lacno!

Máte po pôrode vlasy spľasnuté a bez objemu ako po daždi? Premýšľajte, kým siahnete po nejakom stylingovom prípravku, a vyberajte si taký, ktorý je určený pre váš typ vlasov (zabudnite na zľavové akcie v hypermarketoch).

Sally Brooks, trojnásobná držiteľka prestížneho ocenenia „London Hairdresser of the Year“ (Londýnsky Kaderník roka) a medzinárodná vlasová stylistka značky Nivea, k tomu dodáva: „Niektoré výrobky na zväčšenie objemu obsahujú priveľa alkoholu, ktorý spôsobuje, že vlasy sú mdlé a bez života.

Navyše, častou chybou býva, že čím väčší objem chcete, tým viac prípravku použijete. Väčšie množstvo stylingového výrobku vám však nezaručí väčší objem účesu. Pri použití penového tužidla si najprv do dlane nastriekajte penu vo veľkosti marhule a do vlasov ju votrite prstami. Tužidlo nanášajte najprv ku korienkom a potom vlasy hrebeňom prečešte.

Dosiahnete tak rovnomernú aplikáciu po celej dĺžke vlasov, ktoré potom ľahšie upravíte do požadovaného tvaru. Ako docieliť maximálny objem? Kaderníčka Martina Švelblová prezrádza: „Tajomstvo objemu spočíva pri fénovaní
v tom, kam nasmerujete vlasy od korienkov. Pri fénovaní vlasy začínajte vysúšať od korienkov, kde sa drží najviac vody. Ak máte jemné vlasy, fénujte ich v predklone.

Domov a rodina | Materstvo | Peniaze | Slávne maminky

SKUTOČNÝ PRÍBEH: Ako si mamičky založili úspešnú firmu

Na záver fénovania, keď sú vlasy celkom suché, nezabudnite na veľmi jednoduchý trik – schlaďte ich priamo pri korienkoch prúdom studeného vzduchu. Váš účes tak získa skvelú formu.“

S umytím opatrne

Čo robiť s vlasmi, ktoré sa veľmi mastia, nemajú objem a sú spľasnuté? Mastenie vlasov ovplyvňuje rad vnútorných a vonkajších vplyvov. Z vnútorných sú to hormonálne výkyvy, menštruácia, vaša genetická výbava, ale napríklad i spôsob stravovania, preto si dajte pozor na rýchle občerstvenia a podobné „zverstvá“. Vlasy by tiež nemali byť zaťažované častým umývaním.

„Ideálna frekvencia je dvakrát až trikrát týždenne. Časté odmasťovanie kože na hlave totiž stimuluje mazové žľazy k vyššej činnosti a vlasy sa môžu začať zvýšene mastiť,“ vysvetľuje dermatologička Monika Arenbergerová.

Stop rednutiu vlasov

Väčšina žien sa pasuje s padaním vlasov práve po tehotenstve a potom okolo 40 rokov veku. „Padanie vlasov je bežná záležitosť, ktorú na sebe niekedy pozoroval azda každý. Pokiaľ množstvo vypadnutých vlasov za deň presahuje stovku, dá sa také padanie považovať za nadmerné,“ objasňuje Nicole Rogers, dermatologička značky Redken.

Ak vás trápi podobný problém, vyskúšajte prípravky Redken Cerafill, ktoré ponúkajú odpoveď na všetky podoby rednutia vlasov.

Skoncujte so strapkaním vlasov

Strapkanie vlasov najčastejšie súvisí s vonkajšími vplyvmi a ide obvykle o problém suchých vlasov. Rozstrapkané vlasy nenamáhajte odfarbovaním alebo dlhým fénovaním horúcim vzduchom.

„Rozhodne odporúčam aspoň jedenkrát týždenne rekondičný olejový zábal. Stačí kvalitný jedlý olej (olivový alebo slnečnicový) zmiešaný so surovým žĺtkom,“ prezrádza Monika Arenbergerová. Dobrú službu urobia i vitamínové potravinové doplnky na zlepšenie vlasov.

Čo si dáte na jedenie?

Kvalita vlasov súvisí s našou stravou. Pri drastických diétach a najmä pri väčšom váhovom úbytku môže dôjsť k zhoršeniu kvality a k rednutiu vlasov. Aj pri vegetariánskej strave môžu organizmu chýbať esenciálne živiny, vitamíny rozpustné v tukoch i stopové prvky, najmä zinok, ktorých nedostatok sa prejaví na kvalite vašich vlasov.

Pivo, žĺtok a žihľava

Nedostatočnú rozmanitosť stravy môžete kompenzovať doplnením látok pomocou potravinových doplnkov, určených na zlepšenie kvality a hustoty vlasov. Tieto preparáty s obsahom vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov dodajú nášmu vlasovému vačku potrebné živiny a zároveň sú schopné ho ochrániť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. K „babským“ receptom na vlasy patrí odvar zo žihľavy ako šampón, pivo miesto tužidla.

Domov a rodina | Materstvo | Psychológia a vzťahy | Predškolák | Školák

Dá sa rozviesť v pokoji a s ohľadom na deti?

Zlato vo vlasoch

Inšpirujte sa najnovšími trendmi, ktoré pre vás vytvorili tí najlepší svetoví kaderníci. Rok 2014 sa nesie v duchu ženskosti! Dlhé a mäkké vrstvy a tiež vlnité účesy vám prepožičajú onen elegantný a vznešený ženský vzhľad. Nosiť sa budú aj krátke rozstrapatené účesy v škoricových tónoch. Aktuálnym trendom je predovšetkým maximálny objem.

Petra Měchurová zo Salónu Petra Měchurová predstavila kolekciu účesov Drive, nesúcu sa v art štýle. Čo sa týka strihu, dlhšie mikádo v dĺžke tesne nad ramená vyniká textúrou vlasov, ktoré vyzerajú ako stlačené a zdôrazňujú asymetriu strihu. Moderné tiež bude miešanie dvoch tónov – hrdzavej s blond.

Trendom je tiež „zlato vo vlasoch“. Zlatá farba sa túto sezónu objavuje na prehliadkových mólach, vo svojich kolekciách ju predstavili Dolce & Gabbana, Prada, Chloé alebo Moschino. Ak máte vysoké percento bielych vlasov, potom vás iste poteší horúca novinka – 5 základných zlatých odtieňov farieb na vlasy značky Inoa.

„Túto farebnú rodinu vyvinuli laboratóriá L’Oréal pre ženy, ktoré majú viac než 70 % bielych vlasov. Môžete s nimi docieliť perfektné krytie bez zníženia intenzity odlesku pri vybranom módnom odtieni. Nové zlaté odtiene Inoa umožnia vyniknúť sýtosti a intenzite teplých odtieňov,“ prezrádza s radosťou Eva Virostková, technologická riaditeľka L’Oréal Professionnel.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma