AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Venujte sa svojmu telu: pár minút denne a pravidelne

Na leto sa všetky tešíme. Odhadzujeme zvrchníky, nekompromisne odhaľujeme telo, ktoré by však možno chcelo, aby sme na ňom trochu zapracovali a venovali sa mu. Chvíľku, ale pravidelne, pár minút, zato denne. Tak ideme na to, nech na seba môžeme byť patrične pyšné.
Venujte sa svojmu telu: pár minút denne a pravidelne

Máloktorá z nás sa cíti neodolateľná, po zime a jari zvlášť. A máloktorá z nás má takú sebadisciplínu, aby celý rok pravidelne cvičila, stravovala sa podľa zásad zdravej výživy a stále sa starala o svoju telesnú schránku. Lenže leto si žiada svoje, a to už nejaké tie nedostatky naozaj len tak neschováme.

Rozmixujte pomaranče!

Má ju tak 90 % ženskej populácie, mladé dievčatá, staršie ženy krv a mlieko, ale i ultrachudé modelky. Ide o estetický problém, s ktorým sa snažíme bojovať s rôznou intenzitou a úspešnosťou.

Nazývame ju pomarančová koža, pretože koža postihnutá celulitídou pripomína svojou štruktúrou práve kôru pomaranča, na svojom povrchu totiž obsahuje drobné priehlbinky. Objavuje sa najmä vtedy, keď dochádza k zmene tvorby a vylučovaniu pohlavných hormónov. Najväčší „rozkvet“ zažíva celulitída v dobe dospievania, pri zmenách váhy či už v dôsledku rôznych diétnych opatrení alebo napríklad kvôli tehotenstvu.

Samozrejme, k vytvoreniu celulitídy neprispieva ani prílišná pasivita a nulový pohyb. V tomto prípade naozaj stačí pravidelná chôdza. Vystúpiť o zastávku skôr, nejazdiť všade autom, chodiť do schodov namiesto používania výťahu...

Úspešným bojovníkom proti pomarančovej koži je aj otužovanie, pitný režim (veľa vody, menej kávy), zdravé a pravidelné stravovanie, ošetrovanie pokožky rôznymi krémami a gélmi. Posledné roky sa stala hitom v ošetrení celulitídy aj tzv. estetická rázová vlna (nesmie sa používať v tehotenstve ani v dobe dojčenia). Rázovou vlnou, pomocou ultrazvuku, sa odbúrajú tukové bunky, ktorých sa nedarí zbaviť ani usilovným cvičením a prísnymi diétami.

Vyskúšať môžete tiež ručné lymfatické masáže, ktoré riešia nielen estetické hľadisko, ale i to zdravotné (masážou sa lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z tela von). Aj tu však iný stav predstavuje kontraindikáciu. 

Dokonale olúpané telo

Telový peeling dokáže zbaviť povrch pokožky prebytočných odumretých buniek. Najväčší efekt dosiahnete vtedy, keď ho budete nanášať na umytú vlhkú kožu. Na odstránenie odumretých buniek môžete použiť telovú masážnu kefu, lufu alebo kozmetické peelingy.

Výborné sú najmä peelingové sprchové gély, ktoré zanechajú kožu čistú a hladkú zároveň. Samozrejme, ani peeling sa nehodí pre každú ženu. Pokiaľ ste majiteľkou citlivej, suchej či alergickej pleti, peeling určite vynechajte, inak by ste kožu zbytočne podráždili.

Hor sa za jemnou kožou

Cez zimu môžeme risknúť natiahnutie nohavíc na chlpaté nohy, v lete už to však skutočne nepôjde. Najfrekventovanejším nástrojom na zbavovanie sa nežiaducich chĺpkov je žiletka, ktorá vás pomocou krémov a gélov zbaví všetkých tých malých, čiernych, ostrých nepriateľov.

Táto procedúra však vyžaduje pravidelnosť a časté použitie. Dlhší efekt „odchlpenia“ má voskovanie alebo elektrické depilačné strojčeky. Alebo návšteva kozmetičky, ktorá vám môže ponúknuť napríklad depiláciu cukrovou pastou (chĺpky však musíte nechať rásť zhruba 10 dní, účinok kúry býva až tri týždne).

Drahšou, ale trvalejšou záležitosťou je depilácia laserom v kozmetickom salóne, vyvarujte sa jej však počas tehotenstva. Úplné zbavenie chĺpkov sa môže dosiahnuť aj pomocou laserovej epilácie, ale rovnako si na tento zákrok počkajte, až sa dieťatko narodí. A aký je rozdiel medzi depiláciou a epiláciou? Depiláciou sa zbavíte chĺpkov len na povrchu, epiláciou ich zničíte i s korienkami.

Slnko z tuby

Mierne opálený vzhľad pokožky nohy opticky predĺži a zoštíhli. Grilovanie sa na slnku je vzhľadom k nárastom melanómu kože riskantným počinom, preto sa do stále väčšej obľuby dostávajú samoopaľovacie prípravky.

Kozmetické firmy sa predháňajú s inováciami v zložení tak, aby aplikácia všetkých prípravkov bola čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia. Samoopaľovacie mlieko, penu alebo vodu v spreji nanášajte na umytú, oholenú, suchú kožu.

Dávajte si však pozor na bežne vysušenejšie plochy, akými sú kolená, lakte, priehlavky a určite tieto miesta predtým zvláčnite krémom. Pokiaľ si na túto procedúru sama netrúfate, skúste zájsť do špecializovaného kozmetického salónu. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma