AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Veľký sprievodca líčením pre chladné dni

Porcelánová pleť, ale aj výrazné a netradičné farby sa nesú v znamení tohtoročných beauty trendov, ktoré dominuje jesennej a zimnej sezóne.
Veľký sprievodca líčením pre chladné dni

V nasledujúcich dieloch sa dozviete, ako správne "obliecť" trendy make-up, do akých odtieňov zahaliť očné viečka, ako čo najúčinnejšie zvýrazniť riasy a tiež, aké farbičky naniesť na pery. Líčenie by vždy malo pôsobiť ako celok, niekde pridáte na intenzite a inde naopak uberiete, aby ste zbytočne nepôsobila ako premaľovaný obrázok hoci aj v moderných farbách.

Pleť ako bábika

Začnime najprv pleťou, pretože práve tá je pri líčení aj prvá na rade. Kým na očiach i na perách sa môžete v zimných mesiacoch značne vyhrať a veselo fantazírovať, make-up zostáva pomerne konzervatívny.

Aj tento rok je základom bezchybná zdravo pôsobiaca pleť. Preto sa vám bude hodiť pleťový korektor, ktorým úspešne zahladíme stopy po kruhoch pod očami, vyhladíme drobné linky aj vrásky a zamaskujeme tiež nedokonalosti pleti. Odtieň korektoru vždy voľte čo najbližšie tónu svojej pleti, aby pôsobil čo najprirodzenejšie.

Podľa typu pleti potom vyberajte druh korektora - na suchú a normálnu pleť sú ideálne korektory hydratačné, na mastnú a problematickú naopak upokojujúce a antibakteriálne bez obsahu oleja, ktoré naviac vynikajú lepšou krycou schopnosťou, takže šikovne zamaskujú aj pupienky, malé jazvičky a aj stopy po akné.

Nahá tvár

Ak nemáte záľubu v hutných nánosoch make-upu a púdru, máte tento rok vyhraté. Nosí sa totiž opäť veľmi nenápadné nahé líčenie, ktorého základom je práve takmer neviditeľný make-up. Zjednotený tón pleti je veľmi dôležitý, pretože hladká porcelánová pleť potom pôsobí omnoho kompaktnejšie a elegantnejšie. Toho docielite prostredníctvom BB alebo CC krému, prípadne si vezmite na pomoc make-up so stredne krycou schopnosťou a máte takmer hotovo.

Pleť s len ľahko tónovaným nádychom tak vyzerá veľmi prirodzene. Ak ste zvyknutá nosiť výraznejší make-up, môžete si ho dopriať aj teraz, bez toho aby ste sa výrazne previnila proti aktuálnym trendom. Vhodný je ten, ktorý dodáva pleti mierne opálený vzhľad. Len dajte pozor, aby ste nezvolila príliš tmavý odtieň - zbytočne by ste si pridala pár rokov naviac. Netoleruje sa lesknúca sa pleť, a tak si kúpte púder, ktorý líčenie zafixuje a zároveň pleť zmatnie. Je dobré mať púder stále pri sebe, počas dňa s ním môžete líčenie dobre upravovať.

Trblietavý dekolt

Tvárenka? Ani na ňu nezabúdajte. Skúste líca len ľahko poprášiť púdrovou tvárenkou v jemne ružovom alebo svetlejšom broskyňovom odtieni. Dodá tvári svieži vzhľad a skvele sa dopĺňa s nenápadným make-upom. V tomto období sa vám budú hodiť aj rozjasňovače - niektoré majú podobné použitie ako korektor, ale výrazne menšie kryciu schopnosť, tak ich nezamieňajte s korektorom.

Rozjasňovače obsahujú špeciálne svetloodrážajúce pigmenty, po ich zásahu bude pleť pôsobiť sviežejším dojmom. Určite sa hodí k prejasneniu unavenej pleti, a to najmä okolo očí. Skúste naniesť veľmi malé množstvo k vnútornému kútiku oka. Dokonale tým rozžiarite svoj pohľad.

Sviežejšieho vzhľadu docielite, keď trochu rozjasňovača rozotriete tesne nad lícne kosti a na záver zľahka prepudrujete. Najmä na večernú príležitosť skúste bronzer alebo trblietavý púder. Pomocou väčšieho okrúhleho štetca niekoľkými šikovnými ťahmi ľahko zvýrazníte lícne kosti, rozjasníte tvár, prípadne aj dekolt.

Balzám na rty a krémová tvářenka v 1, odstín 02, Lavera, 195 KčCC krém Zázračný make-up, Lirene, 229 KčHydratační BB krém 5 in 1 Instant Blemish Balm, SPF 25, L´Oréal Paris, 269 Kč

Kompaktní zmatňující pudr Silk Edition, Bourjois, 399 KčPleťový korektor 24H Perfect Stay s podkladovou bází „Perfect Skin“, Astor, 139 KčPudrový zmatňující makeup Anti-Blemish Solutions Powder Makeup, Clinique, 800 KčZkrášlující rozjasňující hydratační Fluid Fresh Rose, Dermacol, 269 KčRozjasňující make-up Skin Luminizer Foundation, Max Factor, 434 Kč

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma