AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Veci, ktoré by mal každý otecko naučiť svoje deti

Množstvo detailov pokojne nechajte na manželke a nezaťažujte sa napríklad šnúrkami. Aby ste mohli v pokoji povedať, že ste potomkom odovzdali to najlepšie, mali by ste ich naučiť toto.
Veci, ktoré by mal každý otecko naučiť svoje deti

Názor muža

Je pár detailov v živote muža, ktoré z dieťaťa v dospelosti urobia úspešného človeka alebo lúzra. Záleží na tom, ako sa k celej situácii postavíte vy a čo budete svojej ratolesti vtĺkať do hlavy. Je potrebné vedieť zdraviť? Isteže, dôležité je vedieť koho, tak isto, koľko energie treba do pozdravu vložiť. Toto sú detaily, ktoré žiadna žena svoje deti nenaučí – takže je to na vás. Čítajte.

1. Potriasť rukou

Ak chcete, aby vaše dieťa v budúcnosti nezískavalo nálepku čudáka, starostlivo mu vysvetlite, ako sa ruka človeka uchopí, ako sa s ňou potrasie, ako intenzívne sa stláča a tak ďalej.

Tiež nezabudnite na to, že by pri takto zvolenom pozdrave malo pozerať svojmu partnerovi priamo do očí, inak sa jeho náprotivok bude báť, že niečo tají. Viete, koľko ľudí už prišlo o prácu len preto, že nevedelo potriasť rukou?

2. Zľava doprava

Na priechode, pri potápaní, pri riadení vozidla. Vždy stačí mať v hlave toto pravidlo, ukázať ratolesti, ako zakaždým krútite hlavou a naučiť ju, aby robila to isté. Môže si zachrániť život. A dožiť sa tej vysnívanej stovky - čo vravíte, nie je to zase taká práca, nie?

3. Čo robiť, keď dôjde na zrážku so zákonom?

Neviete, čo sa môže stať o dvadsať rokov, v každom prípade pedagógovia tvrdia, že deti dnes nemajú úctu k autoritám. Myslia si, že učiteľ je trápny, policajt podplatený a podobné veci.

Vysvetlite potomkovi, čo znamená morálna autorita, a nechajte ho, aby sa v situáciách, keď ju bude potrebovať, musel pohybovať čo najskôr. Inak náš civilizovaný svet naozaj dospeje k zániku.

4. Bezpečný sex

Pokiaľ máte doma batoľa, nechajte si tento bod na inokedy, pubertiakovi však vysvetlite, že je rozdiel medzi dávaním si pozor a „dávaním si pozor“. A ak máte syna či dcéru na hranici vstupu do sexuálneho života, kondómy im pokojne darujte ako darček. Budete fakt hustý (to najvyššie ocenenie, ktoré od detí môžete dostať).

5. Až umrie babička

Tatovia majú i jednu smutnú povinnosť. Naučiť svoje deti kondolovať a prejaviť úctu pozostalým. Hlúpo a pubertálne sa nesmiať, ani sa nerozbehnúť za motýľom nad krematóriom.

Vysvetlite, o čom život je, čo znamená smrť a naozaj vážne preberte spolu takú situáciu. Nie ako zábavu pri PlayStatione. Vaše deti si zaslúžia pravdivé odpovede na všetky otázky.

6. Oblieka sa správne?

Možno má jeho/jej outfity dnes v rukách manželka a obliekať sa vaše batoľa vlastne ani nevie; ak nechcete, aby z vášho syna raz vyrástla smiešna osoba vo funkčných sandáloch s bielymi ponožkami na nohách, mali by ste mu vysvetliť nasledujúce:

Nohavice sa nosia presne také dlhé, aby na priehlavku urobili zlom, plne zakrývajú ponožku, vzadu si ich však nemáme prišliapnuť.

Košele s krátkymi rukávmi sa do zamestnania nikdy nenosia.

K obleku už vôbec nie.

Špička kravaty sedí na opasku. Zručnosť viazať uzol patrí k tým najdôležitejším.

Ponožky musia byť také vysoké, aby pokrývali celé lýtko, keď v nohaviciach prehodíte nohu cez nohu.

Opasok by mal štýlovo i farebne ladiť s topánkami a jeho koniec po zapnutí končiť tesne za prvým pútkom na opasku na nohaviciach. Dlhší vyhoďte.

7. Každé dieťa chce k plnoletosti auto a vodičák

Nie nutne v tomto poradí, investícia do tejto schopnosti sa vám však asi nevyhne. Okrem toho by ste si mali nájsť čas naučiť a odovzdať dieťaťu všetky triky a tipy, ktoré sa týkajú šoférovania. Pokiaľ teda nechcete o rok, dva či ešte skôr chodiť so sviečkou na umelo vyrobený krížik pri križovatke za vaším mestom.

Jazdite teda s dospelákom, ktorý má vo vrecku ešte mokrý preukaz, čo najviac sa dá a vysvetlite mu, že rýchlosť nie je frajerina. Že je občas ospravedlniteľné doraziť na miesto neskoro, ale vcelku a živý. A pozor! Dáte si občas pivo pred cestou? Ak áno, prevezme tento váš zvyk i vaša ratolesť. Naozaj to chcete? Ak nie, buďte jej príkladom a naučte ju, že škodí i malá kvapka. Vždy!

Odovzdajte svojim deťom to najlepšie, čo vo vás je. Len tak si o pár rokov pri pohľade na ne budete môcť zatlieskať a pochváliť sa, akého schopného človeka ste z nej/neho vychovali.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma