AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Učiteľka sprosto nadáva deťom, čo s tým?

"To je náš hlúpučký osol, tučné jelito a natvrdlá buchta!" - Neľakajte sa, milé mamičky, Maminka.sk nezmenila slovník, týmto spôsobom s deťmi hovorí učiteľka z jednej materskej škôlky!
Učiteľka sprosto nadáva deťom, čo s tým?

Ale no tak! Snáď si o mne nemyslíte, že by som toto naozaj deťom hovorila! Učím skoro 30 rokov a nikto si nikdy nesťažoval, naopak! Kto vie, kde to ten váš chlapec počul! Len si nemyslite, on je pekný kvietok - tichá voda brehy myje. Tvári sa ako neviniatko, ale keď sa nepozerám, tak robí zle! Asi vám nemusím hovoriť, s kým sa kamaráti, vôbec by som sa nečudovala, keby ho to učil ten Jožko, on je z veľmi čudnej rodiny.

Mamička aj ten jeho zarastený otec sú síce študovaní, ale čudní. Chalanovi nedávajú mäso, chrúme samé lupene a semienka, pančuchy ani čiapku to v zime nenosí a neustále so mnou o niečom diskutuje. Viete, tiež nesmiete chalanovi všetko veriť, krpci si toho navymýšľajú!

Dokonca si jedna mamička sťažovala, že sem dala dievčatku facku! Dievčatko je síce nevychované, že by si pár zaslúžila, ale ja deti rozhodne nebijem. Ona si všetko vymyslela, ostatné deti to hneď dosvedčili! Po takomto príhovore sa pani Vladimíra nezmohla na odpoveď. Intuícia jej hovorila, že učiteľka nemá čisté svedomie, ale ako jej to dokázať?

Mami, čo je to Lemra?

Náš Jožko je objemnejší chlapečk, navyše nie je príliš obratný a všeobecne patrí medzi pomalší deti. Zato veľmi pekne maľuje, spieva a sám zahrá na trumpete niekoľko jednoduchých pesničiek. Je tichý, pokojný a poslušný (mimochodom opak svojej mladšej sestry).

Uznávam, že jeho pomalosť môže byť pre väčší kolektív detí niekedy brzdou, ale to snáď nie je dôvod na zosmiešňovanie a nadávkam. Pani učiteľka mu vraj často hovorí, že je tučné jelito, klobáska a raz sa ma dokonca pýtal, čo je to lemra, či vraj pani učiteľka nemyslela lemura? Ako by si preboha toto sám vymyslel?! Slovo Lemra úplne nepoužívame, a myslím, že to v súčasnosti nie je populárne nadávka ani u detí.

Anička je vraj natvrdlá buchta!

"Asi som urobila chybu, že som všetko neriešila skôr, proste som to vo svojej mysli urobila poriadok pod koberec. Kým minulý rok, kedy mali deti inú pani učiteľku, boli bezproblémovým kolektívom, tento rok sa začali diať veci! Neustále sa riešia nejaké bitky a pošťuchovanie, často sa jedná o rovnaké obete - to som sa dozvedela neskôr. Niekoľkokrát sa doma stalo, že Jindra nadával sestričke, čo prv nikdy nerobil.

Raz, keď sme piekli buchty, sa ma Jindra pýtal, prečo vlastne pani učiteľka hovorí Aničke natvrdlá buchta. Onemela som. Zhodou náhod som o deň neskôr stretla v obchode matku Aničky (bývajú blízko nás), a nešťastná mamička mi opísala, ako sa Aničke deti posmievajú, že ju dvaja chlapci dokonca dvakrát napadli, a že je presvedčená o tom, že to súvisí s tým, že deti cítia, že Aničku nemá rada pani učiteľka.

Tá jej vraj často nadáva a zosmiešňuje. Lenže mamička nemá žiadne dôkazy, už hovorila aj s riaditeľkou (údajne však kamarátkou našej učiteľky) a tá celý problém bagatelizovala a spochybnila. Mamička Aničky sa rozhodla, že dievčatko preradí inam. Mohla by sa síce sťažovať u zriaďovateľa, ale to má dievčatko nechať napospas deťom a učiteľke ďalšie dni a týždne? "

Riešiť, alebo odísť?

Pretože nechcem, aby syn vyrastal v takom nezdravom kolektíve a atmosfére, išla som za učiteľkou. Nechcela som riešiť Aničku - cudzie deti, ale len urážky a zosmiešňovanie, ktorá sa týkala môjho syna. Po 5 minútach monológu som pochopila, že vysvetľovanie nemá cenu, ako by som hádzala hrach na stenu! Keď to poviem v skratke, tak som sa dozvedela, že deti majú prebujnenú fantáziu a rodičia im všetko veria.

Úplne neviem, čo mám robiť. Žiadny dôkaz nemám. Mamička Aničky sa k ničomu vracať nechce, dievčatko chodí do inej škôlky a je spokojná. Iných rodičov príliš nepoznám a je mi trápne sa ich vypytovať. Navyše viem, že učiteľka je dlhoročná kamarátka s riaditeľkou - celá situácia mi príde neriešiteľná. Škôlky v okolí už deti neberú a na súkromnú nemám...

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma