AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Títo dvaja chlapci budú reprezentovať Slovensko v rámci projektu Futbal pre priateľstvo v Moskve

Obaja chlapci trénujú v ŠK Slovan Bratislava a na reprezentáciu Slovenska ich pripravujú aj slávni slovenskí futbalisti a futbalové legendy.
Títo dvaja chlapci budú reprezentovať Slovensko v rámci projektu Futbal pre priateľstvo v Moskve

Bratislava 12. apríla 2018 – V rámci projektu Futbal pre priateľstvo boli včera v Bratislave predstavení dvaja mladí hráči futbalového klubu ŠK Slovan, ktorí budú Slovensko reprezentovať v rámci projektu Futbal pre priateľstvo. Realizátorom projektu je spoločnosť Gazprom, oficiálny partner FIFA a Majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. Futbal pre priateľstvo je jedným z najväčších projektov v oblasti športu a korporátnej spoločenskej zodpovednosti v histórii. Mladí ambasádori z 211 krajín a regiónov sa spoločne stretnú v Moskve pred začatím majstrovstiev sveta a dokonca sa zúčastnia aj na otváracom stretnutí tejto celosvetovej udalosti. Okrem toho je pre nich pripravený program plný zaujímavých a inšpiračných workshopov a stretnutí s cieľom posilniť v mladých ľuďoch vnímanie základných deviatich hodnôt, ktoré projekt propaguje – priateľstvo, rovnosť, férovosť, zdravie, mier, odhodlanie, víťazstvo, tradícia a hrdosť.

V rámci projektu a v spolupráci s partnerom projektu, futbalovým klubom ŠK Slovan Bratislava, boli vybraní Tomáš Husarčík a Michal Bodnár, ktorí budú Slovensko reprezentovať v rámci vyvrcholenia tohto ročníka projektu v Moskve (8. – 15. júna). „Je pre nás cťou, že sme sa stali partnermi projektu Futbal pre priateľstvo 2018. Je nesmierne dôležité, aby sa aj mladí ľudia zaujímali o futbal a šport ako taký. Futbal je celospoločenský fenomén, ktorý sa šíri vo všetkých generáciách a tento projekt tomu určite pomôže. Veľmi radi sme pomohli projektu Futbal pre priateľstvo 2018 a veríme, že vybraný futbalista i mladý novinár získajú na stretnutí v Moskve cenné skúsenosti, ktoré potom zužitkujú vo svojom živote,“ povedal Tomáš Straka, marketingový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava.

DSC_5106.jpgDSC_5115.jpg

DSC_5153.jpg

Tomáš Husarčík bude v role mladého útočníka a Michal Bodnár v role mladého novinára. Slovenský útočník bude súčasťou tímu nazvaného Ďateľ cisársky (Chocholák kráľovský) a zahrá si spolu s obrancami z Belize a Guatemaly, brankárom z Nemecka a stredovými hráčmi z Kanady a Nikaraguy. Všetkých 32 tímov je zložených z hráčov a hráčok z rôznych krajín a regiónov sveta s rozdielnymi schopnosťami, aby sa tak ďalej propagovali hlavné princípy projektu ako rovnosť a priateľstvo. Pretože Futbal pre priateľstvo je tiež ekologickou iniciatívou, všetkých 32 medzinárodných tímov priateľstva nesie mená po ohrozených zvieracích druhoch všetkých kontinentov. Michal Bodnár si zas v rámci projektu vyskúša rolu mladého športového novinára a spolu so svojimi mladými kolegami z 211 krajín a regiónov sveta bude pôsobiť v rámci detského tlačového centra. Spolu s nimi bude na mieste aj viac než 5 000 novinárov z celého sveta. „Som veľmi šťastný, že som bol vybraný, a veľmi sa teším, že budem reprezentovať Slovensko a že sa zúčastním na programe v Moskve. Návšteva otváracieho stretnutia majstrovstiev sveta je pre mňa splneným snom!“ povedal Tomáš Husarčík. Na cestu do Moskvy sa teší aj Tomáš Bodnár, ktorý tak bude mať možnosť spojiť dve veci, ktoré má rád, a to futbal a písanie. „Teším sa, že z Moskvy budem na Slovensko posielať samé úžasné správy,“ povedal Tomáš.

DSC_5175.jpgDSC_5177.jpg

DSC_5190.jpgDSC_5211.jpg

DSC_5237.jpgDSC_5269.jpg

Projekt podporuje aj veľa medzinárodných futbalových osobností, medzi nimi generálna tajomníčka FIFA Fatma Samoura a slávny futbalový hráč Marco Van Basten. Na Slovensku sa k projektu pripojil Ivan Hrdlička, bývalý slovenský futbalista, záložník, československý reprezentant, účastník majstrovstiev sveta roku 1970 v Mexiku. So Slovanom Bratislava získal v sezóne 1968/69 Pohár víťazov pohárov v roku 1969. S mladými ambasádormi sa stretol aj Robert Vittek, útočník a súčasná hviezda Slovana Bratislava a bývalý slovenský reprezentant. Obaja slávni futbalisti sa s hráčmi porozprávali o tom, čo by chceli dokázať, a o dôležitých vlastnostiach, ktoré robia z hráčov skutočné hviezdy a legendy a o dôležitosti deviatich hlavných hodnôt, ktoré projekt Futbal pre priateľstvo propaguje. Všetci si na ihrisku Slovana Bratislava vymenili náramky priateľstva. „Veľmi ma teší, že som spoznal týchto dvoch chlapcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať, a že som sa s nimi mohol porozprávať o hodnotách, ktoré projekt podporuje a ktoré sú dôležité pre každého úspešného futbalistu. Verím, že im tento projekt prinesie nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti, z ktorých budú ťažiť celých život. Určite sa s nimi pred ich cestou do Moskvy ešte rád stretnem a potom sa budem tešiť na zážitky, ktoré si privezú späť,“ povedal Ivan Hrdlička.

INFORMÁCIE O PROJEKTE

Od roku 2013 organizuje PJSC Gazprom Medzinárodný detský program s názvom Futbal pre priateľstvo. Medzi kľúčové hodnoty propagované účastníkmi programu patria priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradícia a česť. Účastníkmi sú mladí hráči (dievčatá a chlapci vrátane tých, ktorí sú fyzicky postihnutí), rovnako ako mladí novinári, ktorí sa zaoberajú udalosťami F4F v rámci Medzinárodného detského tlačového centra Futbalu pre priateľstvo. Zemepisný rozsah programu sa každoročne rozširuje: z 8 krajín v roku 2013 na 211 krajín v roku 2018. Za posledných päť rokov sa na programe podieľalo viac než 3 700 osôb. Futbal pre priateľstvo je podporovaný FIFA, UEFA, Medzinárodným olympijským výborom, futbalovými federáciami rôznych krajín, medzinárodnými detskými charitatívnymi fondmi a poprednými svetovými futbalovými klubmi. V priebehu programu bolo vytvorených 32 medzinárodných tímov priateľstva, rovnako ako zvláštna rola pre každého mladého hráča z každej krajiny (brankár, obranca, záložník alebo útočník). Po vymedzení rolí pre mladých hráčov budú ich tréneri vybraní týmto spôsobom: 19 krajín, ktoré budú zastupovať mladí tréneri, bolo vybraných náhodným ťahom, 11 trénerov bude vybraných z miest, ktoré hosťujú Svetový pohár FIFA Rusko 2018, 2 mladí tréneri budú vybraní z najlepších účastníkov predchádzajúcich ročníkov programu Futbal pre priateľstvo.

ŠK Slovan Bratislava je najúspešnejší slovenský klub, ktorý navyše ako jediný z krajín V4 zvíťazil v jednej z najprestížnejších európskych pohárových súťaží. ŠK Slovan v roku 1969 získal Pohár víťazov pohárov (predchodca Európskej ligy), keď vo finále v Bazileji zdolal Barcelonu 3 : 2. Slovan získal 24 majstrovských titulov (8-krát bol majstrom Československa a 16-krát majstrom Slovenska), 14-krát vyhral Slovenský pohár a päťkrát triumfoval v Československom pohári. 

Oficiálne zdroje programu:

F4F foto a video materiály: http://media.footballforfriendship.com

F4F Facebook: https://www.facebook.com/FootballForFriendship/

F4F YouTube: https://www.youtube.com/user/FOOTBALL4FRIENDSHIP

F4F Instagram: https://www.instagram.com/footballforfriendship

F4F Twitter: https://twitter.com/football4f

F4F web: https://www.gazprom-football.com/en/home.htm

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma