AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Tehotenské šaty? Pohodlné a zvodné, tvrdí návrhárka Lovisa Burfitt

S tehotenským bruškom donedávna prichádzala starosť „čo na seba“. Spýtali sme sa módnej návrhárky Lovisy Burfitt, ako by sa nastávajúce mamičky mali obliekať a kde čerpala inšpiráciu pri príprave svojej kolekcie.
Tehotenské šaty? Pohodlné a zvodné, tvrdí návrhárka Lovisa Burfitt

Toto je po prvý raz, čo ste navrhovali oblečenie pre nastávajúce mamičky?

Áno. A načasovanie bolo pre mňa vzrušujúce i zábavné. Keď som dostala túto zákazku, bola som sama tehotná.

Aké módne trendy čakajú na nastávajúce mamičky túto jar?

Osobne si myslím, že móda pre nastávajúce mamičky by vždy mala sledovať aktuálne trendy. Prirodzene, existuje množstvo detailov, ktoré treba brať do úvahy.

Aké to sú?

Určite treba brať do úvahy niektoré praktické aspekty – ako napríklad detaily umožňujúce rozširovať oblečenie tak, ako ženám rastie bruško, čo sa pomerne často deje dosť rýchlo. Tiež je veľmi dôležité, aby oblečenie bolo mäkké, hladké a pohodlné. Napríklad je príjemné, keď je top dosť dlhý, aby zakryl bruško. Alebo široký pás na nohaviciach, ktorý by mal byť nastaviteľný.

Ktorých typických chýb sa tehotné ženy dopúšťajú v obliekaní?

Toto nie je ľahká otázka. Vlastne si nemyslím, že by sa dopúšťali nejakých chýb, myslím si, že každá z nás má nejaký svoj vlastný štýl, a to aj keď sme tehotné. Jediné, čo možno predstavuje problém, je obmedzená možnosť výberu. Prípadne nechuť investovať do šiat, ktoré budete nosiť len obmedzenú dobu.

Máte nejaký tip, ako zorganizovať dobrý „tehotenský šatník“?

Dobrým základom, na ktorom sa dá stavať, sú nohavice a sukne, ktoré
sa vám páčia. Mali by sa dať ľahko kombinovať s ďalšími kúskami, ktoré máte v šatníku – na bežné nosenie, ale tiež na slávnostnejšie príležitosti.
Aké by boli vaše najlepšie tipy ohľadne šatníka pre tehotné?
Prijmite v čase tehotenstva svoje telo také, aké je. A ignorujte vysoké podpätky.

Ako ste premýšľali, keď ste pracovali na návrhoch pre kolekciu Lindex Mom?

Mali ste na mysli niečo konkrétne? Nechcela som pritom nijako zvlášť myslieť na aspekt tehotenstva. Topy s mojimi ilustráciami majú v tejto kolekcii tehotenský strih, ale tie ilustrácie by pokojne mohli byť potlačou na akýchkoľvek topoch.

Kde ste sa inšpirovali pre svoje návrhy pre kolekciu Mom?

Momentálne mám pocit, že vo všetkom, čo robím, sa prejavuje silná parížska inšpirácia.

Vy sama ste tiež matkou. Ako ste sa obliekali v tehotenstve?

Mám syna, ktorý sa narodil v októbri 2013. Obliekala rovnako, ako sa obliekam normálne – sledujem trendy, tak som aj s bruškom chcela vyzerať dobre.
Každý umelec väčšinou máva nejaký príbeh, ktorý súvisí s dielami, ktoré tvorí.

Aký je ten váš?

Miesta, kde som žila, všetci ľudia s ktorými sa stretávam každý deň a príroda okolo mňa. To sú veci, ktoré sú pre moje dielo charakteristické. A ďalším kľúčovým prvkom môjho kreatívneho sveta je aj hudba.

Lovisa Burfitt

Lovisa Burfitt, narodená v roku 1973, je jednou z najúspešnejších škandinávskych ilustrátoriek. Lovisa žije a pracuje vo veľkom dome s ateliérom vo francúzskom Aix-en-Provence.

Jej ilustrácie sú známe na celom svete vďaka jej spolupráci s tými najvýznamnejšími návrhárskymi a módnymi domami. Okrem iného navrhla veľmi úspešný rad tehotenského oblečenia Mom, ktorý teraz dostať v predajniach Lindex.

 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma