AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Syn má inú farbu kože ako otec. Podozrievali ma z nevery

Nie vždy má biela mamička a čierny otec pôvabne "kakaové" dieťa; manžel Ester má africké korene, aj napriek tomu je ich syn svetlý blonďáčik, čo v širšej rodine spôsobilo mnoho nepríjemností.
Syn má inú farbu kože ako otec. Podozrievali ma z nevery

Môj muž sa narodil na Kube, jeho otec i on majú veľmi tmavú pokožku, havranie kučeravé vlasy a nápadné africké rysy. Tie pravdepodobne zdedili po afrických predkoch, otrokoch, ktoré v minulých storočiach na Kubu vozili najmä Španieli zo západnej Afriky.

Manželova mamička je Češka, bruneta s hnedými očami. Obaja manželovi rodičia žijú už roky v Čechách. Žije tu aj mužov mladší brat. Starší žije v cudzine. Obaja bratia majú svetlé partnerky a obaja bratia majú deti s výrazne "kubánskymi" rysmi. Skrátka žiadne bledule, ako hovorí manžel. Jediná bledula v rodine je náš ročný syn.

Temperamentom Kubánca nezaprie

"Dievčatko, si si istá, že ti malého nevymenili?" Spýtala sa ma úplne vážne týždeň po pôrode moja inak úžasná svokra. "To je naozaj veľmi čudné, že je ten chlapček tak svetlučký," dodávala pichľavo. Vôbec som ju takto nepoznala! Môj skvelý, vždy veselý a neuveriteľne optimistický svokor so mnou takmer nekomunikoval a manželovi dokonca povedal, že ten chlapec nebude jeho! Syn bol totiž úplne svetlý, na hlave mal pár hnedých chĺpkov, ktoré mu časom zosvetlili.

Teraz má rok, má svetlé vlásky a orieškovo hnedé oči. Vlastne je z nás troch najsvetlejší. Z manžela má "len" neprehliadnuteľný temperament, osobné čaro a rytmus v krvi. Vlastne sa svokre a svokrovi nemôžem veľmi čudovať, že boli spočiatku tak nedôverčiví.

Nedôvera v rodine

Celá situácia v rodine sa ma hlboko dotýkala a bola príčinou mnohých hádok medzi mnou a manželom. Muž mi dôveroval, ale svojich rodičov obhajoval a navrhoval, že kvôli nim podstúpi test otcovstva. Strašne ma to urazilo! Namiesto aby sme si užívali zdravého a krásneho bábätka, bolo doma neustále dusno.

Manželovu rodinu som milovala, sama mám niekoľko rokov už len otecka a sestru, ktorá je rozvedená, a tak mi manželova pospolitá rodina dávala úžasný pocit rodinného tepla a lásky - a zrazu toto! Neviete si predstaviť, ako mi bolo, ako som si priala, aby syn "zhnedol" a zároveň som bola šialene naštvaná, ako ma môžu tak nezmyselne podozrievať. Nakoniec mi pomohol môj otec...

Prekvapenie pod stromeček

"Esterka, neblázni, čo ti to urobí, keď s tým testom budeš súhlasiť. V živote sú oveľa horšie veci a ťažšie situácie, a takto to má aspoň nejaké riešenie, veď vieš... " a kývol hlavou k fotke mamičky, ktorá zomrela na nevyliečiteľnú rakovinu pankreasu. Otecko mal samozrejme pravdu a ja som mu veľmi vďačná za to, že som sa rozhodla s testami súhlasiť. Síce nešlo o lacnú záležitosť, ale celú "akciu" sme s manželom poňali trochu netradične. Keď už som sa nechala dotlačiť k takýmto "vylomeninám", tak nech to stojí za to a "dokumenty" odovzdáme s plnou parádou!

"Dedko s babkou" dostali potvrdenie pod stromček. Po napätej chvíli ticha sa svokor rozplakal, úplne sa zrútil a strašne sa mi ospravedlňoval - teda aspoň dúfam (veľký úsmev), pretože absolútne plynule prešiel z češtiny do španielčiny. Prišla som si vtedy ako v nejakej juhoamerickej telenovele, ktorá však mala neprehliadnuteľné pokračovanie!

U svokra doma totiž nastali vianočné a novoročné oslavy, na ktoré nikdy nezabudnem. Svokor pozval širokú rodinu a usporiadal veľkú rodinú oslavu, na ktorej sa mi obradne ospravedlnil. Vzhľadom k tomu, že som teraz opäť tehotná, som naozaj zvedavá, ako všetko dopadne druhýkrát (veľmi by sa mi páčilo ryšavá dievčatko).

(Ester K., 31 rokov)

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma