AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Súťažte o výbavičku za 1260 EUR

„Tehotenstvo je jedným z najkrajších období v živote ženy." Každý týždeň je novým dobrodružstvom a vy s radosťou sledujete, ako bruško rastie. Zdokumentuje túto radosť a podeľte sa o ňu s nami! Zúčastnite sa súťaže s Feedo.sk "BRUŠKO ROKA" a hrajte o hodnotné ceny.
Súťažte o výbavičku za 1260 EUR

Hlavou cenou je výbavička pre vaše bábätko v hodnote 1260 EUR.

Súťažiť môžete na www.feedobruskoroka.sk

Ako vybrať prebaľovací stôl?

Kým sa bábätko narodí, mali by ste sa zamyslieť na tým, kde a ako ho budete prebaľovať. Viete, že bábätko prebalíte minimálne 5000x? Poradíme vám, ako vybrať správny prebaľovací stôl.

V prvom rade treba brať zreteľ na funkčnosť a bezpečnosť, ale samosebou aj na maximalizáciu pohodlia pre vás aj vaše bábätko.

Horná doska stola by mala mať rozmery minimálne 70 x 90 cm. V zásade platí, že čím väčšia plocha stola je, tým väčší komfort poskytuje. Ďalej je dôležité, aby výška stola zodpovedala vašej postave. Ideálne by ste pri starostlivosti o vaše bábätko mali stáť uvoľnene vo vzpriamenej polohe a tým šetriť váš chrbát.

Najlepšou voľbou sú modely, ktoré sú označené environmentálnymi značkami zaručujúce prvotriednu kvalitu (napríklad TÜV, Európska Environmentálna značka, alebo ďalšie certifikáty).

Či by mal byť prebaľovací stôl vyrobený z dreva, alebo plastu, to je otázkou osobného vkusu, ale aj tu je potrebné uvažovať prakticky. Prebaľovacie stoly z masívu sú síce veľmi stabilné, ale pre ich údržbu a čistenie sa často používajú špeciálne prípravky. Okrem toho je dôležité, že drevo je citlivé na vlhkosť. Dobrým kompromisom sú drevené modely, ktoré sú vybavené vymeniteľným prebaľovacím nadstavcom.

Pri výbere prebaľovacieho stola dbajte aj na to, aby na ňom bolo dostatok priestoru nielen na umiestnenie dieťatka, ale aj na množstvo ďalších vecí a drobností, ktoré budete pri každodennej starostlivosti o bábätko potrebovať.

Prebaľovacie podložky

Prebaľovacia podložka je najdôležitejším príslušenstvom k prebaľovaciemu stolu – pri každodennej starostlivosti poskytuje bábätku pohodlie a bezpečie.

Prebaľovacie podložky sú k dostaniu v mnohých prevedeniach aj v rôznej kvalite. Dôležité je, aby spodná strana podložky bola vybavená protišmykovým povrchom a naopak horná strana bola vyrobená z umývateľného, ​​ale priedušného materiálu. Pri nákupe by ste mali vyberať z modelov vyrobených z polyetylénu (PE) alebo polypropylénu (PP), ktoré na rozdiel od polyvinylchloridu (PVC) neobsahujú škodlivé zmäkčovadlá.

Širokú ponuku prebaľovacích stolov nájdete TU.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma