AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

SÚŤAŽ o TATO - popruhy na chodenie

Zapojte sa do súťaže a získajte štýlovú novinku TATO - Popruhy na chodenie! Súťažnú otázku nájdete nižšie pod textom.
SÚŤAŽ o TATO - popruhy na chodenie

Prvé kroky plné zábavy

Pokiaľ o ide o dôležité životné míľniky, prvé kroky vášho drobca nič neporazí. Najskôr sa len neisto pridŕža pohovky, zvyká si na svoju novú úlohu a krátko na to sa už váhavo potáca do rovno vašej náruče. Odvtedy je najkrajším budíkom skorý ranný cupot bosých nožičiek hľadajúcich skrýšu v teplej maminej posteli. Čas, keď si dieťa osvojuje správne návyky chôdze, môže však byť pre rodičov aj hotovou zaťažkávacou skúškou. Našťastie, máme na trhu jedného nového pomocníka...

Tato1.jpg

Čo sú TATO – Popruhy na chodenie?

TATO je nová slovenská značka, ktorá na trh prináša štýlovú novinku pre deti: TATO – Popruhy na chodenie, ktoré podporujú prirodzený vývoj motorických zručností a koordinácie pohybov, chránia dieťa pred pádmi a oslobodzujú rodičov od neustáleho zohýbania sa.

Kedy je vhodné začať používať popruhy na chodenie?

TATO – Popruhy na chodenie sú určené pre deti od 6 do 14 mesiacov, ktoré majú dostatočne vyvinuté svalstvo dolných končatín, vedia stáť samostatne a samy iniciujú chôdzu.

Fyzioterapeutka Mgr. Dominika Slížová radí: „V popruhoch na chodenie dieťa stojí vzpriamene,  prirodzene zaťažuje chrbticu a dolné končatiny a učí sa vytvárať stereotyp chôdze.“

Tato2.jpg

Prečo sa dieťatko pri chôdzi nechce pustiť maminých rúk?

Neisté prvé kroky často vedú k pádom. Tie môžu dieťatko otráviť a pribrzdiť ich snahu o samostatnú chôdzu, preto sa pri pridŕžaní rodičom cítia sebaisto a pohodlne. Mali by sme však pamätať na to, že ak dieťa pri chôdzi pridŕžame zozadu za ruky, neprenáša celú svoju váhu prirodzene do nôh.

Prečo sú TATO - Popruhy na chodenie vhodnejšie než odrážacie chodúľky?

Odrážacie chodúľky, ľudovo pavúk, nesimulujú prirodzenú chôdzu, dieťa je v polosede a nohami sa odráža, čím si neosvojuje vhodné návyky chôdze. Popruhy na chodenie nezasahujú do prirodzeného vývoja chôdze, naopak, podporujú zdravý telesný vývin dieťaťa.

TATO - Popruhy na chodenie.png

Prečo sa deťom v popruhoch tak páči?

Popruhy na chodenie dodávajú dieťaťu potrebnú sebaistotu a pocit bezpečia, a čo je najdôležitejšie, môžete ich so sebou vziať hocikam – a kde sa dá zažiť viac zábavy ako vonku?

Viac info sa dozviete na www.prvekroky.sk.

Súťažná otázka:

Kedy je vhodné začať používať popruhy na chodenie?

Svoje odpovede nám posielajte do príspevkov k tomuto článku (resp. do diskusie). Jedného z vás vyžrebujeme vo štvrtok, 29.1. a mená zverejníme na stránke www.facebook.com/casopismaminka

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma