AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Suché šampóny. Skutočne fungujú?

Sú považované za expresných pomocníkov. Keď nie je čas umyť si a vyfúkať vlasy, rad žien po nich automaticky siahne. Skutočne dokážu suché šampóny úspešne nahradiť vodu a tradičné šampóny?
Suché šampóny. Skutočne fungujú?

Cieľom suchého šampónu je behom pár minút osviežiť mastné a unavené vlasy tak, aby vyzerali ako by boli práve umyté. Šampón totiž z vlasov a vlasovej pokožky pohlcuje prebytočný maz, zvyšky stylingových prípravkov, prach aj ďalšie nečistoty. Jeho prednosťou je tiež, že dodáva vlasom objem a pôsobí proti ich spľasnutiu. Preto je ideálny najmä pre majiteľky rýchlo sa mastiacich a tiež jemných vlasov bez objemu. Niektoré z týchto prípravkov majú tužiaci efekt, a tak po ich použití vlasy lepšie držia tvar.

Pre blondínky i tmavovlásky

Pri nákupe suchého šampónu máte možnosť vyberať z dvoch konzistencii. V ponuke je buď v podobe spreja alebo sypkého púdru. Suchý šampón sa aplikuje priamo ku korienkom, po nanesení je potrebné vlasy dôkladne pretrieť a nechať krátko pôsobiť. Len tak totiž šampón dobre zafunguje. Následne sa z vlasov postupne vyčesáva, najlepšie plastovou kefou. Je totiž jednoduchý na údržbu, po použití z neho stačí šampón opláchnuť.

Blondínky majú u tohto typu prípravku určitú výhodu - suchý šampón totiž nie je na ich vlasoch toľko vidieť, zato tmavovlásky si musia dať s vyčesávaním oveľa väčšiu prácu, pretože svetlý púder na tmavých vlasoch zanecháva pomerne viditeľné stopy. Kozmetickí výrobcovia však myslia aj na brunetky, a tak je v ponuke aj niekoľko málo druhov suchých šampónov určených špeciálne na tmavé odtiene vlasov.

Ako majstri kaderníci

Suchý šampón nemusíte používať vždy na celú hlavu, rad kaderníkov, ktorí napríklad tvoria súťažné účesy, využívajú suchý šampón len na časť vlasov - napríklad na ofinu. Ak je už veľmi zľahnutá a neforemná, práve suchý šampón ju okamžite nadvihne, dodá objem aj tvar a účes okamžite vyzerá oveľa sviežejšie a upravenejšie.

Suché šampóny sú teda takí krátkodobí záchrancovia. Síce vám pomôžu zachrániť účes, keď nemáte dostatok času si vlasy umyť, ale len na deň až dva. Bez klasického šampónu a vody sa ale rovnako nezaobídete.

Objemový suchý šampon HairX, Oriflame, 139 KčSuchý šampon absorbující mastnotu i zápach cigaretového kouře voní po zeleném čaji, Promiss, Lybar, 99 KčSuchý šampon na mastné vlasy s bavlnou a aloe vera, Cotton Fresh, Schauma, 94,90 KčSuchý šampon pro objem a kreativní úpravu vlasů, Creative, Toni&Guy, 309 KčSuchý šampon s ovesným mlékem pro hnědé vlasy, Klorane, 260 KčSuchý šampon s přírodními výtažky z organického zeleného čaje, Timotei Čistota, 119,90 Kč
Suchý šampon v podobě pudru, Amica, Alpa, 23 Kč

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma