AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ste pripravení na dieťa? 7 otázok, na ktoré je dobré poznať odpoveď

Mať dieťa je krok, ktorý vám zmení celý život. Než sa pre potomka rozhodnete, mali by ste sa uistiť, že to váš vzťah zvládne.
Ste pripravení na dieťa? 7 otázok, na ktoré je dobré poznať odpoveď

Robenie detí je zábava, ale dieťa v skutočnosti všetko zmení. Ten malý rozkošný poklad je váš navždy a prinesie vám do života veľa zmien a zodpovednosti. Ste na to pripravení? Než sa s partnerom rozhodnete mať dieťa, mali by ste si položiť týchto 7 otázok a pravdivo si na ne odpovedať. Hneď budete mať jasnejšie.

1. Už ste premýšľali o tom, čo iného budete s bábätkom robiť, než sa s ním maznať?

Deti sú úžasné, ale vyžadujú plánovanie. Veľa plánov. Musíte prediskutovať, ako sa budete o dieťa starať, čo všetko ste ochotní obetovať - ​​neostane vám žiadny voľný čas na vaše doterajšie koníčky, a ak sa predsa len nájde voľná chvíľka, radšej ju venujete spánku. Keď vaše dieťa bude spať, vy venujete chvíľku upratovaniu domácnosti, ale pretože len ťažko stihnete všetko čo skôr, je potrebné prediskutovať, kto bude upratovať, prať, žehliť venčiť psa a umývať riad, pretože inak sa vám všetko zosype na hlavu. Podľa odborníkov majú páry, ktoré na všetko myslia dopredu, omnoho vyššiu šancu "na prežitie."

2. Aký druh rodičov chcete byť?

Boli by ste radi prísnymi rodičmi, ktorí svojho potomka tlačia k úspechu za každú cenu? Alebo budete pre deti partnermi, za ktorými môžu prísť s každým problémom? Nikto vám nemá právo hovoriť do výchovy, ale mali by ste v tom mať aspoň rámcovo jasno skôr, ako sa narodí. Musíte totiž byť s partnerom zajedno, inak sa budete hádať kvôli každej výchovnej maličkosti.

3. Viete sa vôbec hádať?

Možno teraz na seba v hádkach kričíte a búchate dverami, ale môžete sa takto správať aj pred potomkom? Veď ho vydesíte na smrť. Ak sa rozhodnete mať deti, musíte zapracovať na svojom umení sa hádať, naučiť sa argumentovať, vypočuť druhého a nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom.

4. Máte zmysel pre humor?

To je dobre, pretože niekedy vám nič iné nezostáva. Napríklad v okamihu, keď sú tri hodiny ráno a vaše dieťa trápia prdíky, ktoré ho nenechajú zaspať, a tak plače a plače a nenechá sa utíšiť. Aj na tých najťažších okamihoch je nutné si nájsť niečo dobré a zasmiať sa tomu, inak sa zbláznite.

5. Ako ste na tom finančne?

Každý z nás má potrebu iných úspor, aby si dovolil mať dieťa, ale pozrite sa na svoje bankové účty spoločne. Situáciu prediskutujte a spočítajte, ako veľmi dieťa zasiahne do vášho finančného rozpočtu. Je možné, že celú výbavičku dostanete, alebo zdedíte, a potom budete mať vstupné náklady výrazne nižšie, ako keby ste si všetko museli kupovať. Pripravte sa na to, že o peniazoch budete musieť diskutovať často, takže ak vám táto téma nie je príjemná, musíte sa to jednoducho naučiť.

6. Chceme dieťa obidvaja?

Dieťa nie je ten druh rozhodnutia, kedy sa jeden môže do situácie nechať vmanipulovať. Nútenie na dieťatko bude pravdepodobne silnejšie u žien, ale muži si musia aspoň vedieť predstaviť, čo všetko sa v ich živote zmení a byť s tým zmierení. V rodičovstve by mali byť zapojení obaja rovnako, a preto je jasné, že by s tým obaja mali súhlasiť.

7. Počítame so zmenami nášho sexuálneho života?

Je to smutné, ale po dieťati sa budete menej milovať (aspoň na čas so zdravotných dôvodov). Väčšinou sa ale táto pauza natiahne, či sa zmení frekvencia milovania, pretože žena je unavená svojou novou úlohou, nočným vstávaním a neustálym dojčením. Preto sa o tom porozprávajte ešte pred počatím, aby neskôr nedochádzalo k zbytočným hádkam. Pomaznanie novorodenca a jeho vôňa stojí za to!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma