AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Starajte sa o svoje ruky a nechty ako profíci

Upravené ruky sú vizitkou ženy. Nezabúdajte na ne ani v zime.
Starajte sa o svoje ruky a nechty ako profíci

Suchá a popraskaná pokožka na rukách nie je v zime ničím výnimočným. Najviac však býva poznamenaná kožou, ktorá je celoročne suchšia až atopická. A tak je potrebné kožu dôsledne vyživovať, hydratovať aj chrániť rukavicami. Skrátka sa o ňu starať oveľa intenzívnejšie než je tomu po zvyšok roka.

Najprv peeling, potom krém

Chlad alebo striedanie teplôt pokožku veľmi vysušuje, a pretože na chrbtoch rúk je koža tenká s minimom mazových žliaz, práve v týchto partiách je často nepríjemne drsná, suchá so šupinatých šupinkami, popraskaná až červená. Preto je nutné pri pobyte vonku používať rukavice a doma ju priebežne premazávať vyživujúcimi krémami. Suchú kožu pomôže rýchlo odstrániť peelingy na ruky.

Peeling na ruce s jahodovými semínky a výtažkem z bio arniky chamissonis, Yves Rocher, 139 Kč

Pokožku navyše zjemní, zvláčni a pripraví tak na prísun vyživujúcich látok, ktoré jej následne dodá ošetrujúci krém na ruky. Rukám môžete tiež dopriať extra starostlivosť v podobe masky na ruky alebo jednoduchého nočného zábalu (naneste na ruky silnejšiu vrstvu vyživujúceho krému, natiahnite bavlnené ruky a nechajte krém pôsobiť cez noc).

Intenzivní gelová péče s vitaminy na suché ruce Vital Serum, Alessandro, 440 KčKrém na ruce Sensitive pro citlivou a vysušenou pokožku a lesk nehtů, Fenjal, 89 KčVyživující krém na ruce Romantická třešeň, L´Occitane, 195 Kč

Čo nehtom škodí

Pozornosť si samozrejme zaslúžia aj nechty. Mimochodom, tie by predsa mali byť upravené celoročne. Pravidelné zapilovanie nechtov pilníkom do rovnakého tvaru im rozhodne svedčí, rovnako tak ako ochranné laky na nechty. Tých existuje celá rada, konkrétne výber záleží na tom, čo vaše nechty momentálne najviac postrádajú. Či sú suché (výrazne ich vysušuje teplá voda, mydlá alebo saponáty používané napríklad pri umývaní riadu) a potrebujú dodať výživu, alebo či sa štiepia a lámu a tak je nutné ich posilniť, prípadne im len chýba lesk, v tom prípade postačí leštička, prípadne lak s vysokým leskom.

Osobitná pozornosť je potrebné venovať nechtovej kožičke. Neodporúča sa ju strihať, oveľa lepšie je ju najprv zvláčniť nechtových olejčekom alebo balzamom (môžete použiť aj utlmili olivový olej) a potom prebytočnú kožičku jemne zatlačiť (najlepšie špeciálnym drievkom na to určeným) smerom k nechtovému lôžku. Nechty budú vyzerať upravene a elegantne. Zvolený prípravok navyše zvláčni a zjemní pokožku v okolí nechtov a nebudú sa preto tvoriť nepríjemné zádery ani nadmerne suchá koža.

Krémový hydratační balzám na nehty a kůžičku okolo nehtů s vůní pomerančových květů, Marionnaud, 269 KčMaska na ruce a nehty Kozí mléko zlepšuje pružnost pokožky a zpevňuje nehty, Ziaja, 69 Kč

Pravidla lakovania

Aj lakovanie nechtov má svoj určitý poriadok. Nechty by mali byť vždy čisté, zbavené predchádzajúcich nánosov lakov (ideálne sú hydratačné odlakovače bez acetónu, ktoré nechty nevysušujú) a tiež pravidelne zapilované, aby sa nadmerne nestrapkali. S lakovaním sa nikdy neponáhľajte, lak potrebuje čas, aby dobre zaschol.

Dlouhotrvající lak na nehty, Dermacol, odstín 03, 99 KčLak na nehty Collection Exclusive Pure Reds, L´Oréal Paris, odstín Eva, 99,90 KčLak na nehty Vernis in Love v jarním trendovém odstínu, Lancôme, odstín Rose Monceau, 480 Kč

Najprv naneste podkladový lak - môže to byť napríklad aj spevňovač nechtov. Plní tiež ochrannú funkciu, najmä ak používate výrazné červené odtiene, práve kvôli nim totiž získavajú nechty nepekný žltkastý nádych. Potom prichádza čas na lakovanie farebným lakom a následne po jeho zaschnutí ešte pridajte Top Coat, čiže vrstvu krycieho nadlaku, ktorý ho zafixuje a predĺži tak trvanlivosť farby.

Dlouhotrvající lak na nehty pro gelovou manikúru bez použití LED/UV lampy, Miracle Gel Color Coat, Sally Hansen, odstín 210, 289 KčVrchní vytvrzující lak pro gelovou manikúru bez použití LED/UV lampy, Miracle Gel Top Coat, Sally Hansen, 289 Kč

Foto: archív

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma