AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Spodná bielizeň? Buďte náročná a chcite čo najviac

Tiež sa pri výbere spodnej bielizne často nechávate uniesť úžasným vzorom, farbou alebo napríklad čipkou? Buďte náročná a chcite toho od vašej spodnej bielizne ešte oveľa viac.
Spodná bielizeň? Buďte náročná a chcite čo najviac

Nájdite si svoj ideál, ktorý zdôrazní vaše krivky v tom najlepšom svetle. Spodná bielizeň je mocná – dokáže vám v okamihu ubrať na kilách, pridať na objeme tam, kde to potrebujete alebo, naopak, pridať zbytočne veľa a nezvýrazniť tie správne krivky. Pátrajte a rozhodnite sa, čo by ste na svojej postave chceli zvýrazniť a čo, naopak, trochu skryť. Prvý krok k zvoleniu správneho typu bielizne je určiť si tvar postavy.

Tvar obrátený trojuholník

Široké ramená, stredné až väčšie prsia, priemerný pás, úzke boky a väčšinou dlhé nohy. Voľte nohavičky s vysokým strihom, ktoré upútajú pozornosť na vaše nohy, alebo bokové nohavičky, ktoré boky zvýraznia. Ak máte väčšie prsia, rozhodne voľte podprsenku s kosticou, ktorá prsiam dodá oporu.

Vyvarujte sa zbytočne silnej výstuže, vo vašom prípade ju netreba, naopak, zbytočne kazí tvar vašich pŕs. Celá podprsenka poskytuje dostatočnú podporu. Voľte podprsenku, ktorá vaše prsia priblíži k sebe, to vašej postave rozhodne zalichotí. Stavte na ozdobné nohavičky, ktoré zdôraznia boky.

Tvar presýpacie hodiny

Stredné až väčšie prsia, štíhly pás, oblé boky, urastené nohy a niekedy vyčnievajúci spodok. Vysoké nohavičky do pása zdôraznia krásu „pin-up“ postavy. Vyskúšajte brazílske nohavičky, zadoček opticky zmenšia, ale pritom mu dodajú správne oblý tvar. Nemusíte nič skrývať, smelo môžete zvoliť ozdobnú podprsenku i nohavičky, ktoré zvýraznia vaše prednosti.

Tvar hruška

Úzke ramená, menšie poprsie, užší pás, nižšie boky a plné stehná. Skúste trojuholníkovú ozdobnú podprsenku, ktorá zvýrazní menšie poprsie a vytvorí rovnováhu. Plnšie prsia vám vyčarí pol- a štvrťkošíčková podprsenka. Pristanú vám tangá, vďaka nim bude zadok vyzerať užší a guľatejší. Môžete skúsiť šortkové nohavičky, tie redukujú boky, ponúkajú plné pokrytie a odhaľujú len kúsok.

Postava v tvare v

Športová postava, ramená širšie než boky, nevýrazný pás. Push-up podprsenka vám vytvorí krásne obliny, priesvitný materiál prsia ešte viac zvýrazní. Môžete si dovoliť pridať na objeme bokov, uprednostňujte strihy širšie na bokoch, či už ide o tangá, či šortky. Široká čipka či nižší bokový strih sú to pravé pre vás.

Postava v tvare jablka

Plné prsia i boky a nevýrazný pás. Voľte podprsenku, ktorá prsia pozdvihne a vytvorí guľatý tvar. Nohavičky do pása skryjú spodné bruško. Pokiaľ chcete opticky predĺžiť nohy, voľte nohavičky s užším bokom.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma