AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Simona: Pod stromček dostanem plastiku pŕs. Ja ju však nechcem!

Čo s nechceným a veľmi drahým darčekom, ktorý Simona nechce, a navyše o ňom oficiálne ešte nevie? Namiesto aby Simona riešila kde kúpi kapra, premýšľa, ako manželovi pri stromčeku oznámi, že nové prsia naozaj nechce.
Simona: Pod stromček dostanem plastiku pŕs. Ja ju však nechcem!

Môžem si za to sama! Potom, čo nedávno dorazil spoločensky značne unavený manžel z vianočného večierku, som po ňom iniciatívne upratovala kôpku oblečenia a batožiny, ktoré po sebe nechal na zemi vo svojej pracovni. A ajhľa! Z aktovky na mňa vykukla nápadná obálka s logom známej kliniky plastickej chirurgie. Neodolala som a nezlepenú obálku otvorila. Polial ma studený pot, v obálke bol poukaz na modeláciu pŕs na moje meno. Ihneď sa mi vybavil jeden z príjemných večerov na našej letnej dovolenky...

Neuvážená letná veta

Máme tri deti, manžel má veľmi dobrú prácu, a tak si môžeme dovoliť ísť každý rok na 14 dní k moru. Tohtoročnú dovolenku sme strávili v Taliansku s manželovým spoločníkom vo firme a jeho rodinou. Po jednej spoločnej večeri, keď sa deti rozpŕchli, sme popíjali víno a rozprávali o všetkom možnom, mimochodom aj o perfektnej vizáži partnerky manželovho spoločníka.

Pani má tiež tri deti (a navyše má cez štyridsať), ale na rozdiel odo mňa má pevné bruško aj poprsie. Je pravda, že vždy aktívne športovala, ale niektoré veci športom jednoducho neovplyvníte. A tak sa po niekoľkých pohároch vína už riadne odviazaná dáma nakoniec pochválila, že modeláciu pŕs dostala pred dvoma rokmi k Vianociam a minulý rok bol pod stromčekom opäť poukaz na plastiku, tentoraz brucha.

Obdivne som v tej chvíli vzdychla a povedala vetu, za ktorú by som si teraz doslova strelila facku! Nepamätám si ju slovo od slova, ale povedala som niečo v zmysle: "Tááák Mirko, nechaj sa inšpirovať pre tohtoročné Vianoce! Takéto darčeky dáva muž milovanej žene, ktorá mu porodila 3 krásne deti! "

Doktorov sa bojím ako čert kríža!

Teraz som úplne bezradná, absolútne ma dojalo, ako veľmi mi chcel manžel urobiť radosť a zároveň na žiadnu operáciu nechcem! Nikdy moju postavu po troch pôrodoch a piatich rokoch dojčenia, na rozdiel odo mňa, ktorá to robím často, nijako nekomentoval. Bohužiaľ ja som tú nešťastnú vetu pod vplyvom alkoholu a uvoľnenej atmosféry plesla a manžel si ju zapamätal. Nemocníc a doktorov sa bojím ako čert kríža! A neviem si vôbec predstaviť, že do seba nechám pre nič za nič rezať. Bohato mi stačili pôrody, kedy som domov vždy utekala, čo najskôr to šlo.

Navyše si viem predstaviť stovky eur, ktoré manžel už pravdepodobne zaplatil, využiť oveľa užitočnejšie. Tiež netuším, kto by strážil deti a kto by sa o rodinu počas mojej rekonvalescencie staral. Deti už síce nie sú bábätká, ale celá domácnosť leží na mne - manžel stále pracuje, máme to tak rozdelené. Babičky sú pracujúce a bývajú ďaleko.

Asi mu pokazím Vianoce...

Vianoce sú za dverami a mne je horšie a horšie. Dokonca zle spím, v noci sa budím, pozerám do stropu a premýšľam, či proste neurobiť manželovi radosť, pri stromčeku nezahrať dojemnú scénku a na operáciu jednoducho ísť. Jednoducho si povedať, že keď som zvládla pôrody, toto zvládnem tiež. Lenže potom sa prebudím a mám jasno, žiadne skalpely, žiadne jazvy, žiadne klamstvo (rovnako neviem klamať)! Do toho ma manžel stále podpichuje, nech sa vraj teším na darčeky, že pre mňa má niečo úplne fantastické, že budem šalieť radosťou...

Viem, že ľudia riešia oveľa závažnejšie problémy, ale všetko sa vo mne bije. Na operáciu nechcem a vlastne som rozhodnutá, že nepôjdem. Je mi ale strašne ľúto manžela, dokážem si predstaviť to obrovské sklamanie - ušetril mi na operáciu, o ktorej si myslí, že po nej túžim a ja mu poviem, že to bol omyl a pokazím mu celé Vianoce. Ach jaj!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma