AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Remodelácia vagíny po pôrode. Ako prebieha a pre koho je vhodná?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Remodelácia vagíny po pôrode. Ako prebieha a pre koho je vhodná?

JELA CH.: Počula som o možnosti remodelácie vagíny po pôrode. Ako zákrok prebieha a pre koho je vhodný? Zlepší sa po zákroku môj sexuálny život?

MUDr. Martin Molitor: Remodelácia vagíny, teda vaginoplastika, nie je štandardizovaný výkon a zahŕňa viacero procedúr. Účelom je zúženie a vypnutie pošvovej steny na dosiahnutie intenzívnejšieho trenia a dráždenia pri pohlavnom styku. Výkon sa môže vykonať chirurgicky odstránením pruhu vaginálnej sliznice a suturou so spevnením svalov.

Ďalšou metódou je laserové zbrúsenie sliznice (laser vaginal rejuvenation). Po zahojení by sliznica mala byť mladistvejšia a pružnejšia. Poslednou alternatívou je subsliznicová aplikácia tuku (fatgrafting) na zlepšenie vlastností sliznice a zúženie vaginálneho priemeru. Hoci sú vyššie uvedené operácie veľmi populárne, neexistujú, bohužiaľ, žiadne spoľahlivé dáta alebo percentuálne zhodnotenia úspešnosti výkonu.

Nemožno preto garantovať ani spoľahlivo odhadnúť pravdepodobnosť žiadaného výsledku, teda zlepšenie sexuálneho života. Navyše, z radu popisovaných komplikácií po týchto zákrokoch je asi najnepríjemnejšia možnosť obmedzenia až strata vzrušivosti a bolestivé pocity pri pohlavnom styku.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma