AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Rady, ako mať krásnu hrivu aj v zime

Chladné počasie s častým snežením síce všeobecne poteší všetkých milovníkov zimných radovánok, oveľa menej však prospeje vašim vlasom. Sneh, vietor ani mráz k nim totiž nebývajú príliš milosrdní. Zachrániť ich ale môžete pravidelnou starostlivosťou vhodnými vlasovými prípravkami.
Rady, ako mať krásnu hrivu aj v zime

V zime sa vlasy môžu častejšie mastiť, vyzerajú unavene, ľahšie sa lámu, končeky sú suchšie a viac sa štiepia. Preto ešte pred tým, než si na vlasy dáte prvý regeneračný zábal, pamätajte na to, že oveľa dôležitejšie je pravidelne vlasy zastrihávať. Zbavíte sa tak rozstrapkaných končekov, hustú hrivu je dobré navyše prestrihávať. Vlasy sa spamätajú a budú lepšie reagovať na prísun regeneračných látok.

Masky vlasom svedčia

A aké ošetrujúce vlasové prípravky je najlepšie si na zimu kúpiť? Určite sa vám bude hodiť ľahší regeneračný šampón a kondicionér, rovnako tak aj regeneračná maska. Posilní vlasy, dodajú im vitalitu, hydratáciu, poddajnosť a lesk.

Na suché vlasy sú v tomto období obzvlášť vhodné vyživujúce vlasové oleje. Stačí do končekov vlasov jemne votrieť len pár kvapiek, tie uhladia neposedné kučery, vlasy získajú lesk a finálna úprava účesu bude tiež oveľa jednoduchšia a rýchlejšia. Ich výhodou navyše je, že sa dajú použiť na mokré i suché vlasy. V ponuke sú varianty olejov aj pre jemné alebo pre farbené vlasy.

Vlasom, rovnako ako koži, v zime nevyhovujú časté prechody z tepla do zimy a opačne ani prekúrené miestnosti so suchým vzduchom. To môže dráždiť pokožku hlavy, ktorá svrbí, je podráždená a častejšie sa na nej môžu tvoriť lupiny. Akonáhle zaznamenáte hojnejší výskyt lup, umývajte si vlasy šampónom proti lupinám, kým problémy nezmiznú.

Bezoplachová péče s lehkým složením, Gliss Kur BB Zkrášlovač vlasů 11v1, Schwarzkopf, 124,90 KčHloubková regenerační maska pro poškozené vlasy, 3 Minute Miracle Reconstructor, Aussie, 179 KčVýživný olej na suché a nepoddajné vlasy Mythic Oil Rich Oil, L´Oréal Professionnel, 419 Kč

Nebojte sa čapíc

Možno sa vyhýbate noseniu čiapky z dôvodu spľasnutia vlasov, ich nadmernému masteniu či celkovému narušeniu účesu, ale vaše obavy sú úplne zbytočné. Jednak čiapka chráni vlasy aj pokožku hlavy a navyše stačí použiť prípravky pre objem vlasov a účes bude lepšie držať. Rovnako tak sú vhodné aj špeciálne prípravky, napríklad stylingová pena alebo lak na vlasy, ktoré odďaľujú spľasnutie vlasov. Pomôcť môžu aj suché šampóny. Tie dodajú vlasom objem.

Pěnové tužidlo pro zvětšení objemu vlasů, Volume Sensation, Nivea, 94,90 KčSprej pro intenzivní lesk vlasů, Shine Flash 02, Redken, 475 KčStylingový sprej s mořskou solí a antistatickými účinky, Salthead, Freshlabels, 290 Kč

Ako na statickú elektrinu

Pre zimné obdobie je tiež typické elektrizovanie vlasov a to najviac u jemných a suchých vlasov. To sa najčastejšie objavuje pri skladaní vlnenej čiapky alebo pri preťahovaní svetra cez hlavu. Vzniká totiž statická elektrina, vlasy poletujú, odstávajú od hlavy a nepekne tak trčia do všetkých strán. Aj s týmto nepríjemným javom si môžete celkom ľahko poradiť a eliminovať ho.

Je však potrebné, aby vlasy boli riadne hydratované. Nastriekajte preto na ne hydratačný sprej proti statickej elektrine, alebo ich uhlaďte maskou na suché vlasy, prípadne použite na vlasy hydratačný lesk, ktorý ich tiež pomôže udržať na svojom mieste. K česaniu vždy používajte antistatický hrebeň alebo kefu.

Ak ste zvyknutá často využívať fén, žehličku alebo teplovzdušnú kulmu, pred ich použitím naneste na vlasy ochranný prípravok, ktorý ich ubráni pred poškodením vplyvom pôsobenia tepla. Vlasy sa tak zbytočne nevysušujú, neštiepia sa ani sa nekrepatia, ale naopak si udržujú svoju prirodzenú pružnosť a poddajnosť. Ak však máte od prírody suchšie vlasy, obmedzte pôsobenie horúceho vzduchu na minimum.

Antistatický rozčesávací hřeben, Marionnaud, 99 KčSprej pro tepelnou ochranu vlasů, limitovaná edice Marchesa, Toni&Guy, 309 KčŠampon proti lupům s výtažkem ze slupky granátového jablka, Yves Rocher, 99 KčTonikum pro posílení vlasů, Thick & Strong, Head & Shoulders, 199 Kč

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma