AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Prečo novorodenci preferujú sladkú chuť?

Nielen mnohé mamičky, ale predovšetkým novorodené bábätka milujú sladké. Viete prečo?
Prečo novorodenci preferujú sladkú chuť?

Viete, ktorý z piatich zmyslov je u novorodencov najlepšie vyvinutý? Nie je to ani hmat, ani sluch, ani čuch alebo zrak, ale chuť! "Chuť je rozvinutá už od narodenia a novorodenec dáva jednoznačne prednosť sladkej chuti."

Upresňuje napríklad praktická lekárka Martina Veselá. Navyše je preukázané, že preferencia sladkej chuti ide u novorodencov naprieč kultúrami, národmi i miestnymi zvyklosťami. Ak ponúknete novorodencovi značne nariedený glukózový roztok, veľmi pravdepodobne nebude hlasno protestovať a ochotne a dlho ochutná.

Oproti tomu na kyslé a horké podnety zareaguje v lepšom prípade zovretými ústočkami, v horšom prípade rovno plačom - v tomto veku najnezaujatejším komunikačným prostriedkom.

Sladké je bezpečné

"Významnú preferenciu pre sladkú chuť možno vysvetliť skutočnosťou, že sladká chuť predstavuje zdroj energie (sacharidy), ktorý nemá škodlivé účinky a je vhodný na konzumáciu. Oproti tomu nás horká chuť varuje pred toxickými potravinami.

Podobne nás kyslá chuť môže varovať pred skazenými potravinami, zatiaľ čo slaná chuť naznačuje prítomnosť minerálov, "píše napríklad odborný informačný bulletin Výskumného ústavu potravinárskeho priemyslu. Zdá sa teda, že preferenciu sladkej chuti majú naši potomkovia jednoducho zakódovanú "od prírody".

A čo slané?

Slanú chuť vraj začínajú dojčatá zreteľnejšie rozoznávať okolo štvrtého mesiaca veku. Vtedy sa totiž na jazyku, presnejšie v chuťových pohárikoch, ktorými je tento citlivý orgán posiaty (pohárikov máme v priemere okolo 10 tisíc), začínajú objavovať proteíny citlivé na sodík, poťažmo na soľ.

Materské mlieko obsahuje až o tretinu viac sacharidov, než kravské mlieko

Je teda úplne logické, že chuť materského mlieka je sladká, lebo toto mlieko obsahuje pomerne vysoké množstvo sacharidov, predovšetkým potom laktózy, ktorá tvorí až 40% energetickej hodnoty mlieka! (Teda zhruba o tretinu až polovicu viac, než nájdeme v kravskom mlieku.)

Sacharidy obsiahnuté v materskom mlieku sú skvelým, veľmi dostupným a rýchlym zdrojom energie potrebnej v období búrlivého a rýchleho vývoja dojčaťa a batoľaťa. Navyše po konzumácii sacharidmi "nadupaného" materského mlieka dochádza k uvoľneniu endorfínov a dostavuje sa blažený pocit šťastia. Veď to, milé mamičky, samy poznáte (keď maškrtíte)...

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma