AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Pozor na tieto hračky! Obsahujú nebezpečné látky

Pri nákupe hračiek buďte obozretní. Ministerstvo zdravotníctva vydalo varovanie pred ďalšími nebezpečnými hračkami. Nižšie uvedeným hračkám sa pri nákupe vyhnite.
Pozor na tieto hračky! Obsahujú nebezpečné látky

Všetky hračky deti nepotešia. Aj keď vyzerajú dobre a deti by boli určite z novej hračky nadšené, radšej siahnite v regáli o kus vedľa.

Najväčším a stále omieľaným problémom je obsah ftalátov, "ktoré sa môžu uvoľňovať pri kontakte s ústami a kožou dieťaťa a môžu prechádzať do slín, priľnúť na perách a sliznici a v neposlednom rade môžu byť spoločne so slinami konzumované," varuje opakovane Ministerstvo zdravotníctva.

Ak už doma máte nižšie uvedené hračky, vráťte ich predajcovi, mal by vám za ne vrátiť peniaze.

ALLIGATOR

označenie podľa dolepenej etikety: Plastový model krokodýla, ITEM NO: MH122, EAN: 8234567122000 (kód neexistuje)

aligátor_bok web.jpg

Krokodíl o rozmeroch cca 30 × 9 cm z mäkčeného plastu so zahnutým chvostom, s výstupkami na chrbte a s otvorenou tlamou s pískacím otvorom. Chrbát krokodíla je svetlo hnedý so šedými pruhmi, brucho smotanovo biele (tu je vyrazená informácie o krajine pôvodu), papuľa so zubami biela, spodná čeľusť vnútri červená.

Hračka sa predáva voľne, nebalená, s visačkou okolo krku a s nápisom ALLIGATOR vrátane tematického obrázku na prednej strane. Na zadnej strane visačky je dolepená biela etiketa so slovenským názvom výrobku, kódom výrobku a neexistujúcim čiarovým kódom (EAN), značkou zhody CE, piktogramom Zeleného bodu, uvedením neexistujúcej firmy ako dovozcu, uvedením krajiny pôvodu, upozornením na obsah malých častí a s tým súvisiacim upozornením na nevhodnosť výrobku pre deti do 3 rokov (vyjadrené tiež piktogramom), symbolom nabádajúcim k šetrnému vzťahu k životnému prostrediu (piktogram "basketbalistu") a symbolom recyklácie.

POLICE WAGON, POLICE EMERGENCY, HIGHWAY PATROL, NO.5899-B

označenie podľa dolepenej etikety: Puška, ITEM NO: D8518 4d6*108, EAN: 8598518014012 (kód neexistuje)

POLICE_WAGON_značení_3web.jpg

Detská policajná sada obsahujúca 3 čierne plastové náboje s oranžovou prísavkou, pušku, terč, kompas, píšťalku, putá a 3 figúrky zvierat. Súčasti sady sú umiestnené v blistri pripevnenom na farebný kartón. Na prednej strane kartóne je uvedený anglický názov výrobku, kód výrobku (NO.5899-B), krajina pôvodu, značka zhody CE, piktogram Zeleného bodu, slovné (AGES UP 3+) a grafické upozornenie (piktogramom) na nevhodnosť výrobku pre deti do 3 rokov a ďalšie informácie v niekoľkých cudzích jazykoch.

Na zadnej strane výrobku sa nachádza biela etiketa so slovenským názvom výrobku (puška), kódom výrobku a neexistujúcim čiarovým kódom (EAN), značkou zhody CE, piktogramom Zeleného bodu, uvedením neexistujúcej firmy ako dovozcu a krajiny pôvodu a varovaním pred nebezpečenstvom prehltnutia malých častí v slovenčine a s tým súvisiacim upozornením na nevhodnosť výrobku pre deti do 3 rokov (vyjadrené tiež piktogramom), symbolom nabádajúcim k šetrnému vzťahu k životnému prostrediu (piktogram "basketbalistu") a symbolom použitého materiálu.

Knight, GREAT ARRANGEMENT, GRAND SHOW, NO.90311A

označenie podľa dolepenej etikety: LUK A ŠÍPY s doplnkami, 21B903-11A, EAN: 6919071130032 (kód neexistuje)

IMG_20140819_144635 knight.jpg

Detská sada obsahujúca plastový luk, šípy a ďalšie doplnky umiestnené v blistri pripevnenom na farebný kartón. Na prednej strane kartóne je uvedený anglický názov výrobku, kód výrobku, krajiny pôvodu, značka zhody CE, piktogram Zeleného bodu, slovné upozornenie na určenie výrobku pre deti od 3 rokov vyššie (3 AND UP) a upozornenie formou piktogramu (je v rozpore s uvedeným anglickým textom, pretože vyjadruje nevhodnosť výrobku do 3 rokov veku dieťaťa vrátane) a anglické upozornenie, že vlastnosti, farby a obsah výrobku sa môžu líšiť od ilustrácií.

Ďalej sa na prednej strane výrobku nachádza anglické varovanie pred nebezpečenstvom udusenia kvôli obsahu malých častíc a s tým súvisiaca nevhodnosť výrobku pre deti do 3 rokov (toto je opäť v rozpore s textom "3 AND UP").

Na zadnej strane výrobku sa nachádza biela etiketa so slovenským názvom výrobku, kódom výrobku a neexistujúcim čiarovým kódom (EAN), značkou zhody CE, piktogramom Zeleného bodu, uvedením dovozcu, pokynmi na používanie, informáciami, že farby a obsah sa môžu líšiť od vyobrazenia, varovaním pred nebezpečenstvom prehltnutia alebo vdýchnutia malých častí a s tým súvisiacim upozornením na nevhodnosť výrobku pre deti do 3 rokov (vyjadrené tiež piktogramom) a symbolom nabádajúcim k šetrnému vzťahu k životnému prostrediu (piktogram "basketbalistu").

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma