AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Pozor, aj jarné lúče môžu popáliť!

S príchodom teplejších dní pomaly vyzúvame lyžiarky a obúvame turistickú obuv. Ak aj vašu rodinku zlákalo jarné slnko na kratšiu či dlhšiu prechádzku v prírode, nezabudnite sa postarať o dostatočnú ochranu pokožky, pretože aj zdanlivo neškodné jarné lúče môžu popáliť.
Pozor, aj jarné lúče môžu popáliť!

Na horách v bezpečí

Príroda je to, čo nám môže celý svet závidieť, niet preto divu, že na turistických cestách slovenských hôr je na jar výnimočne rušná premávka . Ako ale poukazuje dermatovenerologička MUDr. Katarína Poláková, PhD., „čím vyššie sme nad morom, tým intenzívnejšie sa opaľujeme a tým viac slnečného žiarenia sa môže dostať na pokožku.“ Hoci je sezóna letných dovoleniek zatiaľ v nedohľadne, ochranu pred slnkom by sme preto nemali podceňovať. Pretože opaľovanie nie je len pasívne vylihovanie na plážovom uteráku.

Natrite sa v predstihu

Kým sa s celou rodinou vyberiete vyťažiť maximum z bezoblačného dňa a čerstvého vzduchu, nezabudnite sa doma natrieť kvalitnou ochrannou kozmetikou. Po odchode z domu, keď už je koža vystavená slnečnému žiareniu, môže byť na to neskoro. „Optimálny čas, kedy sa treba natrieť, je približne 20 až 30 minút pred plánovaným pobytom na slniečku,“ odporúča lekárka.

Nezabudnite ošetriť aj pery, nos a uši a vyberte vhodný UV filter. Vo všeobecnosti sa u detí do 1 roku a u osôb s veľmi citlivou kožou odporúča používať produkty s čisto fyzikálnymi filtrami (napr. Daylong™ baby SPF 30).

Dve tretiny z nás podceňujú riziko!

Na to, aby opaľovacie mlieko, krém či sprej zaúčinkovali na 100 %, je tiež podstatné aplikovať ho v dostatočnom množstve, a práve tu robíme najčastejšiu chybu, ako upozorňuje Mgr. Matej Majba, produktový manažér značky Daylong: „Asi dve tretiny ľudí majú tendenciu sa poddávkovať. To znamená, že dostanú na kožu menšie množstvo opaľovacieho produktu. Pokiaľ ho nanesiem menej, ako množstvo, na aké bol tento produkt testovaný, dosahujem nižšiu ochranu. Som chránený, ale znižujem faktor na nižšiu úroveň.“

Praktickou pomôckou pre rodičov malých detí je opaľovacie mlieko s dávkovacou hlavicou a prehľadnou dávkovacou tabuľkou, ktorá obsahuje údaje o veku a veľkosti oblečenia. Nájdete ju na vnútornej strane etikety a vďaka jej presným inštrukciám budete mať vždy istotu, že vaši najmenší sú počas jarného výletu v bezpečí pred škodlivými UV filtrami. 

Daylong_Baby_100ml_07.pngFL_DL_KIDS_50_DOPPELETIKETT_02_EAST.jpg

Viac užitočných informácií o slnečnej ochrane nájdete na stránke Daylong.sk.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma