AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Utajená interrupcia

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Utajená interrupcia

Otázka

PAVLA I.: Mám 28 rokov, na budúci týždeň idem na prvú prehliadku ku gynekológovi, budem v 8. tt. S manželom sa na dieťa strašne tešíme. Ale pred pár rokmi som podstúpila interrupciu, otcom bol predchádzajúci partner. Nikto o tom okrem mojej kamarátky nevie a ani nechcem, aby vedel. Myslíte, že bude možné, aby táto vec nebola zapísaná v tehotenskom preukaze? 

Odpoveď

Prof. Pavel Calda, CSc.: V prvom rade si myslím, že klamať sa nemá. A malé lži často predchádzajú veľkým. To, že ste boli na interrupcii s predchádzajúcim partnerom, nie je nič šialené a myslím, že by ste mali byť schopná túto skutočnosť so svojím súčasným partnerom komunikovať.

A pokiaľ naozaj chce byť s vami po celý život, tak by mal byť na podobné informácie pripravený, a navyše aj na oveľa zložitejšie a nepríjemnejšie situácie. Jednoducho, tajiť pred partnerom čokoľvek o vašej minulosti a zdravotnom stave sa vám môže v budúcnosti jedine vypomstiť.

Čo sa týka zápisu do tehotenského preukazu, iste sa možno s gynekológom dohodnúť, aby to tam nezapísal. Ale v pôrodnici by ste to do chorobopisu už mali uviesť, pretože táto skutočnosť môže mať vplyv na súčasné tehotenstvo. Vždy je potrebné, aby lekári mali komplexné informácie o zdravotnom stave ženy. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma