AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Poradňa: Trvalý výplň na perách

Vy sa pýtate, odborníci odpovedajú.
Poradňa: Trvalý výplň na perách

Otázka

VIERA V.: Asi dva roky si nechávam zväčšovať pery dočasnou látkou, no uvažujem nad tým, či by nebolo lacnejšie trvalé riešenie. Kamarátka mi však vravela, že pri trvalých materiáloch dochádza k ich zhrčkaveniu. Je to pravda? Je rozumnejšia dočasná výplň alebo trvalé riešenie?

Odpoveď

MUDr. Iveta Hasová: Trvalá výplň je určite lacnejšie riešenie. Existujú viaceré možnosti. Chirurgická voľba je permanentný nezvratný stav. Silikónová výplň Permalip má tú výhodu, oproti skalpelu, že je možné ju odstrániť. Je to plne reverzibilný výkon. Nevýhodou silikónovej výplne môže byť, že ju pocitovo vnímate.

Permanentné injekčné implantáty nesú so sebou určité riziká, medzi ktoré sa radí napríklad vznik zápalových procesov, granulómov. Tieto prípravky organizmus nie je schopný odbúrať a nie je možné ich kombinovať s inými výplňovými materiálmi. Najoptimálnejším, i keď drahším riešením, je aplikácia kyseliny hyalurónovej. Je to látka telu vlastná, s minimálnym rizikom komplikácií.

Veľkosť a tvar pery môžete upravovať do požadovanej veľkosti i tvaru. Samozrejme, aj tu existujú určité limity, odvíjajúce sa od pôvodného tvaru. Dlhoročnou starostlivosťou o mojich klientov som sa utvrdila v tom, že pri iniciálnych pravidelných aplikáciách si pery zvyčajne zachovávajú zväčšenú veľkosť s dlhodobým charakterom, najmä u mladších vekových skupín.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma