AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Sex na povel ho nebaví. Čo s tým?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Sex na povel ho nebaví. Čo s tým?

Otázka

MARCELA D.: S partnerom sa snažíme o dieťatko. Lenže on mi odrazu oznámil, že sa snažíme až priveľmi, že ho sex na povel nebaví. Dáva mi tým najavo, že nechce mať dieťa? Zľakol sa zodpovednosti? Ja plním len odporúčania lekára, ktorý nám tvrdí, že čím častejšie, tým lepšie.

Odpoveď

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc.: Je logické, že muža sex na povel nebaví. Vymizne totiž spontaneita, ktorá je pre dobrý sex absolútne zásadná. Muž nechce byť nútený do čohokoľvek, vrátane sexu.

Milovať sa len počas ovulácie a potom už nie, nie je prirodzené. Muž si pripadá, že je na druhej koľaji, pričom na prvom mieste je túžba po dieťati. Dôležité je uistiť sa, že dieťa chcete obaja a že to váš partner nerobí len preto, aby ste boli vy spokojná.

Vo vzťahu je vhodné si uvedomiť, že obaja niečo chceme, niečo cítime a niektorým veciam dávame prioritu, a to nemusí byť zákonite rovnaké. Váš partner samozrejme vie, že chcete dieťa, ale je asi normálne, že muži dávajú prednosť pokojnej nenútenej atmosfére, ktorá by doma mala byť, ako tlaku na výkon, ktorý od neho požadujete.

Staňte sa zase tou ženou, ktorú váš muž poznal, bezstarostnou, sebavedomou, flirtujúcou a zvádzajúcou, ktorá chce hlavne jeho, muža vašich snov. To, že sa budete milovať, isto zmení atmosféru vo vzťahu a dieťa potom príde samo, akoby náhodou. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma