AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Prsia po druhom dieťati

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Prsia po druhom dieťati

Otázka

VERONIKA W.: Ukončila som dojčenie druhého dieťaťa a doslova som zaplakala nad stavom svojich pŕs. Vyzerajú ako vyfúknuté balóniky. Ďalšie dieťa už nemáme v pláne, tak by som sa chcela spýtať, či sa mi prsia nejako vrátia?

Odpoveď

MUDr. Martin Molitor: Prsné žľazy po dojčení môžu výrazne atrofovať, teda zmenšiť sa, čo vedie k poklesu prsníkov. Šanca, že by sa prsníky znovu spontánne zväčšili a koža vypla, je minimálna. Existuje istý prípravok, u ktorého výrobca inzeruje zväčšenie pri pravidelnom užívaní, toto zväčšenie ale nemožno v žiadnom prípade garantovať a výsledky sú skôr rozporuplné.

Jedinou možnosťou, ako veľkosť a tvar prsníkov efektívne zmeniť,
je práve estetická operácia. Podľa nálezu možno prsníky zväčšiť, modelovať, alebo oboje. Princípom modelácie je potom zlepšenie tvaru ovisnutých ňadier odstránením prebytočnej kože, vyzdvihnutím dvorca i bradavky, umiestnením a prišitím novo tvarovaného prsníka do žiaduceho miesta na hrudnej stene.

Ak sa požaduje zväčšenie a vyplnenie, aplikujú sa aj prsné implantáty. Prsníky potom získajú späť požadovaný tvar a prípadne aj objem. Rovnako ako pri každom inom zákroku platí, že ak chcete mať pekné poprsie, ktoré pôsobí prirodzeným dojmom a bez akýchkoľvek stôp chirurgického zákroku, potom treba zvoliť skúseného chirurga. 

  • 6. 8. 2015 9:52 Sona

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma