AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Problém s erekciou

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Problém s erekciou

Otázka

Agáta F.: Sme s partnerom päť rokov, máme čosi vyše tridsať rokov. Možno aj preto, že sa snažíme o dieťatko, partner má občas problémy s erekciou. Sme obaja zdraví a nechceme pristupovať k žiadnej „chémii“. Čo s tým?

Odpoveď

MUDr. Ilona Ludvíková: Predovšetkým je nutné si s partnerom otvorene stanoviť ako prioritu venovanie sa jeden druhému. Tráviť spolu pekné chvíľky, ktorých cieľom nie je len plodenie detí, ale zdieľanie príjemnej rozkoše.

Z konkrétnych problémov, ktoré s klientmi v homeopatickej poradni najčastejšie riešim, sú to tri nasledujúce situácie: pracovné preťaženie jedného z partnerov, tu je najlepším liekom NUX VOMICA 15 CH 5 granúl denne, vybrať jednu tubu a potom 30 CH 10 granúl raz týždenne, samozrejme práca na vedomej relaxácii (sauna, masáže, prechádzky, čo oceňujú najmä ženy,
u mužov odporúčam pravidelnú meditáciu v pohybe, jazdu na bicykli alebo beh, počas ktorého dochádza k tzv. srdcovej koherencii, teda zladeniu srdcového rytmu s elektrickými aktivitami nášho mozgu, ktoré vedú k eufórii a uvoľneniu).

U žien, kde v anamnéze dominujú problémy s výtokmi, oparmi alebo nechuťou do sexu v dôsledku dlhodobého užívania hormonálnej antikoncepcie, aplikujem schému: SEPIA 15 CH 5 granúl denne a súčasne raz týždenne liek THUYA 15 CH 10 granúl. Veľkú efektivitu potom má pri oboch partneroch súbežné podávanie liekov: pre ženu PULSATILLA 15 CH 10 granúl raz týždenne a pre muža CONIUM MACULATUM 15 CH 10 granúl raz týždenne. Je nutné vybrať celú tubu, teda 8 týždňov homeopatickej podpory.

Samozrejme, nesmiem zabudnúť na úžasnú metódu našich babičiek, ktorá po dlhšom vzťahu dokáže veľmi oživiť vyhasnuté túžby, a tou je tanec. V princípe ide o harmonizáciu oboch partnerov na úrovni emócií (spoločné počúvanie hudby) a na úrovni fyzického tela (vlastné pohybové kreácie). Nuž, ku vzniku nového života potrebujeme rozdúchať svoje vlastné energetické centrá, potom sa môže stať ten zázrak... 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma