AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Nafotila som mu erotický kalendár, odvtedy žiarli

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Nafotila som mu erotický kalendár, odvtedy žiarli

Otázka

LENKA O.: Partnerovi som ako darček k Vianociam nafotila jemne erotický kalendár. Myslela som, že mu to urobí radosť, ale od tej doby mám doma peklo: začal žiarliť, kontroluje, kde som a s kým. Sme spolu tri roky a nikdy predtým sa nič podobného charakteru nedialo. Čo si o tom myslíte? Nedala som mu žiadny dôvod, aby si myslel, že som mu neverná, alebo že koketujem.

Odpoveď

Ornella Lehnertová: Muži žiarlia v tej chvíli, kedy pociťujú hrozbu straty partnerky a z obavy, že by mohli vychovávať cudzieho potomka. Je však možné, že vášmu partnerovi môže byť nepríjemná samotná predstava, že vás takúto sexi videl niekto ďalší okrem neho, teda fotograf.

Skúste mu preto opísať priebeh fotografovania, aby pochopil, že hoci fotky môžu byť zvodné, ich vyhotovovanie neprebiehalo v nejakej „erotickej atmosfére“. Žiarlivosť je pre každý vzťah deštruktívna. Skúste si s partnerom otvorene prehovoriť o tom, aké obavy spôsobili zmenu jeho správania a dôvery k vám.

Dávajte mu najavo, že ho máte rada a stojíte iba o neho. Veď kalendár mal byť dôkazom vašej lásky k nemu, a nie dôvodom k rozporom. Pokiaľ i napriek tomu bude váš vzťah zaťažovaný prehnanou žiarlivosťou, môžete sa ku mne bezplatne objednať na konzultáciu. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma