AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Manžel ma prestal priťahovať

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Manžel ma prestal priťahovať

Otázka

IVANA K.: Mám dve deti (4 roky, 6 rokov) a zistila som, že ma manžel vôbec nepriťahuje, nechcem s ním spať. Naopak ma začínajú zaujímať ženy. Stáva sa to, alebo som nejaká divná?

Odpoveď

Bc. Ornella Lehnertová: Sexuálna orientácia je človeku vrodená. Kríza sexuálnej identity, kedy človek zisťuje, k akému pohlaviu je priťahovaný, väčšinou prichádza počas dospievania. Výber partnera môže byť tiež ovplyvnený náboženstvom či názormi na homosexualitu v rodine
a okolí, a preto sa niektorí ľudia snažia najprv žiť v heterosexuálnom partnerstve, než priznajú svoju skutočnú orientáciu.

To, že vás manžel nepriťahuje, môže byť len dočasná záležitosť. V dlhodobom vzťahu môže dochádzať k výkyvom v sexuálnej apetencii partnerov. Skúste si odpovedať na niekoľko otázok: Vyskytujú sa vo vašich erotických fantáziách skôr ženy či muži? Dokážete si predstaviť, že by ste sa do ženy zamilovali a mali s ňou vzťah, alebo je váš záujem o ňu iba sexuálneho charakteru?

Pre veľa žien je vzrušujúca predstava milovania so ženou, to však neznamená, že sú homosexuálne. Pokúste sa tiež zamyslieť nad vaším vzťahom a úlohou muža v ňom. Došlo za poslednú dobu k zmenám? Napríklad väčšie pracovné nasadenie, viac konfliktov, zmeny vzhľadu. To môže byť dôvodom k zníženiu sexuálnej vzrušivosti. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma