AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Poradňa: Deti chcú bazén - áno alebo nie?

Prichádzajú prázdniny a naše ratolesti trávia doma viac času, ako počas roku. Vymyslieť im program nie je vôbec jednoduché. Medzi najväčšie ťaháky rodičov, ktorí bývajú v rodinných domoch patrí zadovážiť deťom bazén. Je to logické, keďže deťom sa neodmysliteľne spája leto so zábavou vo vode. Cestovať k rôznym jazerám či moriam – je časovo náročné a málokto môže tráviť leto pri vode. Preto si rodičia radi túto zábavu vo vode prinesú do vlastných záhrad. Bazén do záhrady znamená hodiny zábavy pre vaše deti, ale často aj pre dospelých.
Poradňa: Deti chcú bazén - áno alebo nie?

Na čo si treba dať pozor pri výbere?

Ale ak má byť výber bazénu skutočne úspešným a má sa stať hodnotným prírastkom do vašej domácnosti, dajte si záležať na výbere. Na trhu je obrovská škála druhov a veľkostí. Pred kúpou bazénu, je to dobré, keď si zmapujete ponuku na trhu alebo navštívite, čo najviac predajcov bazénov. Odborníci varujú, že mnoho predajcov predáva bazény pre deti, ktoré majú rôzne závady, čo môže byť nepríjemné a často aj nebezpečné. Na začiatok si musíte spísať a premyslieť všetky nápady či umiestnenia, ktoré vám budú vyhovovať.

Ako vybrať správny typ bazénu?

Musíte myslieť na to, že ak máte staršie deti, nebude vám stačiť maličký bazén. A ak vaše deti očakávajú, že budú aj plávať, plytký bazén nie je najšťastnejšie riešenie. Naopak pri deťoch do troch rokov je vhodnejší menší rozmer bazénu a ideálne, čo najviac plytký. Bazén by mal byť otvorený a na slnku, ale musíte myslieť aj na to, že musí byť chránený pred silným vetrom. Jedným z najdôležitejších bodov je samozrejme bezpečnosť. Nikto nechce aby sa zábava vo vode zmenila na starostí. Preto je dobré myslieť na protišmykový povrch na ktorý často zabúdame.

Neoplatí sa hneď vstavaný bazén?

Mnoho ľudí robí chybu, že ak uvažuje nad bazénom, dá si ho hneď postaviť na záhrade, čo stojí nemalé financie pri jeho stavbe a neskôr aj pri údržbe. Je dobré ak si aspoň dve letá vyskúšate skladací bazén, aby ste si boli istí, že sa vám táto drahá investícia oplatí. Niekedy aj najúžasnejší bazén nemusí vaším deťom alebo vám vyhovovať a môžete sa dostať do situácie, že máte na záhrade drahý bazén a bez využitia. Preto mnoho profesionálov odporúča vyskúšať si najprv skladací bazén.

imidz_bazen.jpg

Ako zistiť, či je pre nás bazén vhodný?

Ak túžite po vašom vlastnom bazéne, vyskúšate si v letnej sezóne ideálne veľký skladací bazén. Napríklad bazény Intex sú odporúčané ako ideálna kombinácia kvality a ceny. Bazén Frame Family III má ideálne rozmery, ktoré stačia pre vaše deti a môžu si dokonca zavolať aj svojich kamarátov. Tajomstvom mamičiek je, že je to ideálna veľkosť aj pre vás s vašim partnerom. Veľkou prednosťou týchto bazénov je ich nízka cena a rýchlosť dodania na požadované miesto. Jednoducho si ho postavíte – žiadne drahé a zdĺhavé terénne úpravy. Vysokú odolnosť zaručujú tri vrstvy proti opotrebovaniu, oderom a nárazom. Ale aj proti zásahu benzínom, olejom, proti slanej vode alebo proti slnečnému žiareniu. Vysokú stabilitu a zároveň bezpečnosť zabezpečuje pozinkovaná konštrukcia odolná voči korózií, ktorej hrany sú zaoblené a tým zabránia poraneniu vašich detí.

Po skončení sezóny bazén zložíte a uskladníte na miesto, kde nebude zavadzať a podliehať nepriaznivým vplyvom počasia. Ak vám bude tento bazén vyhovovať a budete túžiť po celoročnom plávaní budete sa vedieť dobre rozhodnúť pri výbere ideálneho vstavaného bazénu pre vás.

Tip od nás:

Bazén Intex Frame Fammilly III teraz zoženiete za prijateľnú cenu 149 € napríklad na:

http://www.hej.sk/bazen-intex-frame-family-iii-4-5x2-2x0-84-m-bez-filtrace/1/

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma