AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Dcérka má 4 roky a nepochopiteľne sa jej kazia zúbky

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Dcérka má 4 roky a nepochopiteľne sa jej kazia zúbky

Otázka

ZUZANA O.: Dcéra má štyri roky a veľmi sa jej kazia mliečne zuby. Nepije sladké šťavy, obmedzujem sladkosti a dozerám na čistenie. Čo s tým? Nechcem, aby mala ťažkosti aj s druhými zubami.

Odpoveď

MUDr. Ilona Ludvíková: Deťom, ktorým sa takto masívne kazí chrup, odporúčam dlhodobé podávanie homeopatika CALCAREA FLUORICA, a to v nasledujúcej schéme: najprv vybrať jednu tubu lieku v riedení 5CH 5 granúl denne, následne jednu tubu lieku v riedení 9CH tiež 5 granúl každý deň a na záver v riedení 15CH 5 granúl dvakrát týždenne (napríklad v stredu a v nedeľu).

Táto kúra pozitívne ovplyvní vývoj chrupu a predovšetkým jeho kazenie. Pri náhle vzniknutých bolestiach pridajte liek ACONITUM 9CH 5 granúl opakovane po polhodine do odznenia ťažkostí.

Pri objavení sa hnisavého vačku pod detským zúbkom začnite dieťaťu podávať liek SILICEA 9CH 5 granúl trikrát denne a vyhľadajte zubného lekára. Ak lekár uzná za vhodné zub vytrhnúť, podávajte tento liek ešte nasledujúce tri dni po extrakcii v rovnakom rytme (teda trikrát denne 5 granúl), aby sa rana poriadne vyčistila. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma