AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Cítim z nášho vzťahu únavu. Žiadna vášeň - len povinnosť

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Cítim z nášho vzťahu únavu. Žiadna vášeň - len povinnosť

Otázka

ANETA CH.: Máme dve deti (4 a 6 ro- kov), manžel má pomerne náročné zamestnanie, ja som s deťmi a zabezpečujem servis a zázemie. Cítim
z nášho vzťahu určitú únavu „materiálu“ – žiadna vášeň, len povinnosť. Mrzí ma to, manžel je unavený a mám pocit, že mu vôbec neprekáža, že už sa nemilujeme ako predtým.

Mám skúsiť nejaký reštart? Pozvať ho na víkend, odviezť deti k babičke? Nebudem na neho tým príliš tlačiť? Nechcela by som ho odradiť.

Odpoveď

Doc. PhDr. Dr.phil Laura Janáčková, CSc.: Situácia, tak ako ju opisujete, nie je v dnešnej dobe ojedinelá. Muž svoj vzťah k partnerke a rodine spravidla hlavne vyjadruje tým, že podáva pracovný výkon, čím materiálne zabezpečuje a chráni svojich najbližších.

Činy a výkon sú teda vyjadrením jeho vzťahu a lásky k vám. Ideálnou odpoveďou vás ako ženy na ním vykonávanú prácu je jej ocenenie. Tým muža uistíte, že si ho ceníte a uvedomujete si jeho prínos do rodiny. Aby váš vzťah bol naďalej „vášnivý“, dynamický, je vhodné, keď prejavíte manželovi úctu a budete ho chváliť. Vy sama najlepšie viete, akou formou je vhodné tak urobiť.

Keď muž cíti obdiv, úctu a lásku ženy, dokáže únavu ľahšie prekonať a niekedy dokonca tiež premeniť na vášeň. Aj sama správne cítite, že dôležité v rámci rodiny je samostatne pracovať na vašom vzťahu s mužom.

Preto je nutné nájsť si čas bez detí na romantické víkendy, nerušené milovanie alebo len na pokojné porozprávanie, na ktoré v rámci rodiny nie je čas a priestor. Takže sa ničoho nebojte a naplánujte sexuálny i vzťahový reštart. :-) 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma