AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Ako spraviť jarný reštart

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Ako spraviť jarný reštart

Otázka

ANA V.: Zima síce nebola nejako krutá, ale všade boli chrípky, virózy, angína... Sme celá rodina rozlámaná, ako sa dať na jar do formy?

Odpoveď

MUDr. Ilona Ludvíková: Pokiaľ váš organizmus útokom vonkajšieho prostredia nedokázal odolávať a bolo nutné podávať antibiotiká, podporte jeho vyčistenie pomocou homeopatických liekov (možno ich podávať súčasne alebo najprv prvý a po dobratí jednej tuby druhý liek): NUX VOMICA 5 CH, 5 granúl každé ráno, využívajte jednu tubu, THUYA 9 CH, 5 granúl každý večer, využívajte jednu tubu.

Počas týchto dní udržujte nadštandardný pitný režim, a to najlepšie neperlivou vodou. K tomu pridajte raz týždenne dávku lieku OSCILLOCOCCINUM, a to 6 dávok v týždennom rozstupe za sebou. Je totiž preukázané, že antibiotická terapia, bohužiaľ, krátkodobo znižuje protivírusovú imunitu, tak nech ste pred vírusmi posilnení!

Druhá cesta je vhodná pre tých, ktorí počas zimy síce prekonali kopu ľahších nachladnutí, ale nepotrebovali liečbu antibiotikami. Pre tieto situácie je na reštart vhodná nasledujúca zostava liekov (možno si vybrať jeden
z nich, alebo brať aj dva či tri súčasne, a to v rytme 5 granúl ráno i večer).

SULFUR IODATUM 9 CH podporuje slizničnú imunitu ORL systému, ochraňuje kĺby a pomôže sa prebrať z únavy, ktorá nastupuje už po najmenšej námahe. Vhodný je najmenej pre malých i veľkých športovcov, ktorým robí dobre pohyb na čerstvom vzduchu. KALIUM PHOSPHORICUM 9 CH pomôže od bolestí hlavy, precitlivenosti a psychickej únavy. Liek ocenia najmä študenti a ľudia duševne pracujúci.

CHINA 9 CH, únava, potenie, zlé trávenie s nadúvaním po väčších stratách telových tekutín (nádcha, potenie, krvácanie, silná menštruácia). Títo jedinci mávajú často aj kolísavý alebo skôr nízky krvný tlak. U týchto klientov odporúčam súčasné podávanie probiotík a ľahšiu stravu. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma