AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

PORADŇA: Ako riešiť predčasné obavy zo školy

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
PORADŇA: Ako riešiť predčasné obavy zo školy

Otázka

JOHANA Z.: Dcérka by mala nastúpiť do prvej triedy a s tým budú spojené organizačné zmeny v rodine. Keď pôjdem na služobnú cestu, bude spať u babičky. Problém je v tom, že je na mňa čím ďalej, tým fixovanejšia, predtým bola ochotná aj raz týždenne spať u babičky, ale s blížiacou sa školskou dochádzkou to začína odmietať. A babička zase nemôže spať u nás, stará sa stabilne o chorého deda...

Odpoveď

Mgr. Tereza Beníšková: Do nástupu do školy je ešte pomerne dosť času, preto by som situáciu zatiaľ nijako nevyhrotila. Nenúťte teraz spať dcérku u babičky, ak nechce. Vychutnajte si ešte spoločný čas bez núteného odlúčenia.

V priebehu veľkých prázdnin by babička mohla ponúkať prespanie s aktivitami, ktoré sa doma nerobia alebo na ne nie je toľko priestoru (učenie vyšívania, pletenia, háčkovania a pod.). Nestresujte vopred seba ani dcérku. Možno v septembri pôjde spať k babičke ochotne, zvlášť ak tam predtým spávala bez ťažkostí. Je pravdepodobné, že sa len bojí celej novej situácie, spojenej s nástupom do školy a toho, čo jej to prinesie, preto je na vás teraz taká fixovaná. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma