AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Popraskané bradavky - čo s tým?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.

Otázka: Naša malá už bude mať tri mesiace a ja prakticky od jej narodenia dojčím s popraskanou bradavkou. Zo začiatku som mala zranené obe a prisatie ukrutne bolelo. Teraz je jeden prsník úplne v pohode, ale druhý sa nie a nie zahojiť a rana sa stále obnovuje.

Vždy sa postupne urobí chrastička, ktorá sa odlúpne, ale pod tým je to živé a hneď sa robí ďalšia rana. Z popraskaného prsníka sa mlieko spúšťa oveľa menej než z druhého, dcérka z neho veľa nevysaje, skôr saje vzduch. Čo s tým?

Pediater: Trhlinky (ragády) na bradavkách sú najčastejšie spôsobené nesprávnou technikou dojčenia. Pretože chybné priloženie trvá, poranenie sa znovu a znovu obnovuje. Nesprávnej technike napovedá aj to, že vás dojčenie
bolí a dcérka prisáva vzduch. K prisávaniu vzduchu by pri dojčení nikdy nemalo dochádzať. Väčšie ťažkosti pri jednom prsníku môžu byť spôsobené horšou technikou, ale tiež hlbším problémom.

Odporúčam vám, ak sa dá, navštíviť laktačnú poradňu, aby vás prezrel skúsený odborník a poradil vám. Určite je potrebné aspoň nastaviť správnu techniku dojčenia. Pre úľavu poranenej bradavky je najlepšie najprv úplne zmeniť polohu dojčenia – vyskúšajte napríklad bočné (futbalové) držanie, vzpriamenú polohu alebo polohu tanečníka.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma