AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Podľahnite jahodovému vábeniu: tartaletky, zmrzlina a šarlotka

Sezóna jahôd je v plnom prúde. Ak neviete, čo s nimi, inšpirujte sa našimi receptami.
Podľahnite jahodovému vábeniu: tartaletky, zmrzlina a šarlotka

Perníkové tartaletky

4 porcie, 80 minút

Potrebujeme: 115 g masla, 3 lyžice trstinového cukru, 2 lyžice melasy, 1 žĺtok, 200 g hladkej múky, 3 lyžičky mletého zázvoru, po 1 lyžičke mletej škorice, mletého nového korenia a soli; krém: 200 g mascarpone, citrónová kôra a šťava; toping: 160 ml smotany, 155 g hnedého cukru, 50 g masla, 2 lyžičky vanilkovej esencie

Na toping zmiešajte na miernom ohni v hrnci všetky suroviny, až sa cukor a maslo rozpustia. Priveďte do varu. Znížte teplotu a za stáleho miešania varte, kým omáčka nezhustne.

Odstavte a nechajte vychladnúť. Na krém zmiešajte mascarpone, citrónovú kôru a šťavu a dajte chladiť. V mixéri zmiešajte maslo, cukor a melasu. Za stáleho šľahania pridajte žĺtok. Pomaly prisypte múku a korenie. Premiestnite na pracovnú plochu a ručne spracujte v cesto. Zabaľte do plastovej fólie a dajte asi na pol hodiny do chladničky. Potom vyvaľkajte medzi papierom na pečenie na hrúbku asi 4 mm. Premiestnite do formičiek, prepichajte vidličkou a nechajte asi 15 minút chladiť.

Rúru predhrejte na 180°C. Tartaletky zakryte papierom na pečenie a zasypte fazuľkami. Pečte 8 až 10 minút. Odstráňte fazuľu a vyberte z foriem. Dajte piecť na ďalších 8 až 10 minút, aby sa plne prepiekli. Vychladnutej naplňte krémom, pridajte čerstvé jahody a polejte topingom.

jahody2.jpg

Jahodová zmrzlina

8 porcií, 30 minút + mrazenie

Potrebujeme: 450 ml smotany na šľahanie, 1 kondenzované mlieko Salko, 350 g práškového cukru, 500 g jahôd, 2 tortové oplátky

Kovovú misku a metličky šľahača dajte aspoň na 10 minút vychladiť do mrazničky. Do misky nalejte smotanu a vyšľahajte ju. Pridajte kondenzované mlieko, cukor a všetko opäť krátko šľahajte.

Nakoniec zľahka vmiešajte roztlačené jahody. Formu vyložte alobalom, dole dajte oblátku, nalejte pripravenú zmes a prekryte druhou oblátkou.
Zakryte alobalom a zmrazte.

jahody3.jpg

Jahodová šarlotka

4 porcie, 30 minút + chladenie

Potrebujeme: 350 g čerstvých jahôd + na ozdobu, 130 g práškového cukru, šťava z jedného citróna, 3 plátky želatíny, 200 ml smotany, cukrárske piškóty na vyloženie formy

Zmiešajte roztlačené jahody, 50 g cukru a citrónovú šťavu. V studenej vode rozpustite želatínu. Dve tretiny jahodového pyré priveďte k varu, pridajte 80 g cukru a želatínu a miešajte, až nevznikne hladká hmota. Zmes schlaďte. Prilejte smotanu a zľahka premiešajte. Dno tortovej formy vystlanej fóliou vyložte piškótami.

Pokryte asi polovicou krému. Steny formy tiež obložte piškótmi a doplňte zvyšným krémom. Dejte minimálne na 2 hodiny schladiť do chladničky. Pred podávaním previažte dekoračnou stužkou a ozdobte čerstvými jahodami.

jahody1.jpg

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma