AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Odhaľte tajomstvo skôr ako ultrazvuk: Dievčatko, alebo chlapček?

Skoro každej nastávajúcej mamičke vŕta v prvých mesiacoch tehotenstva hlavou, či čaká dievčatko, alebo chlapčeka. Pohlavie nenarodeného bábätka môže tehuľka zistiť na ultrazvuku, a to spravidla od dvadsiateho týždňa tehotenstva. Spoľahlivosť tejto metódy je deväťdesiat percent. Na určenie pohlavia bábätka však mnohé mamičky často používajú "osvedčené" babské metódy, ktoré vychádzajú napríklad z tehotenských chutí alebo tvaru brucha.
Odhaľte tajomstvo skôr ako ultrazvuk: Dievčatko, alebo chlapček?

Nedočkavých mamičky, ktoré sa chcú dozvedieť pohlavie dieťatka ešte pred ultrazvukovým vyšetrením v dvadsiatom týždni tehotenstva, sa nechávajú inšpirovať rôznymi babským radami, na ktorých stopercentnú spoľahlivosť by sa však nemali v žiadnom prípade upínať. Jedna z babských rád napríklad hovorí, že ak má tehuľka stále chuť iba na kyslé, ostré pokrmy, ďalej na salámy, údené, aspiky a rôzne pikantné pochutiny, čaká chlapčeka. Naopak, ak trávi veľa času v cukrárni a má stále chuť na sladké, môže sa vraj tešiť na dievčatko.

Tvar a zafarbenie brucha

Ďalšia z babských rád na určenie pohlavia poukazuje na to, že keď má tehuľka bruško poklesnuté dole, bude to chlapec. Bruško hore pod prsiami svedčí naopak pre dievčatko. Keď je bruško špicaté, môže sa vraj mamička tešiť na dievčatko, a keď guľaté, tak na chlapčeka. Keď má tehuľka na bruchu krátku hnedú čiaru, čaká vraj tiež chlapca. Naopak, keď je čiara dlhá, bude to dievča.

Veľkosť pŕs

Babské metódy na určenie pohlavia bábätka sa zameriavajú aj na veľkosť pŕs tehotnej ženy. Ak je jej pravý prsník väčší ako ľavý, je na ceste chlapec. Ak je naopak väčší ľavý prsník, bude to skôr dievčatko.

Dievčatko kradne svojej mamičke krásu

Ďalšie babská povera hovorí, že dievčatko berie svoje mame krásu. Ak to mame naopak v tehotenstve pristane, čaká chlapčeka. Akné v tehotenstve a mastné vlasy, ktoré vypadávajú, majú prezradiť, že žena s najväčšou pravdepodobnosťou čaká dievčatko. Táto teória vychádza z toho, že akné je spôsobené dvojnásobným množstvom ženských hormónov. Naopak, ak vraj žena čaká chlapčeka, jej pleť bude čistá a svieža a vlasy pevné a krásne lesklé.

Tiež tvar tváre v tehotenstve má prezradiť, či to bude dievča, alebo chlapec. Ak je tvár tehuľky guľatá a červená, na ceste je najskôr dievčatko, ak zostala tvár bezo zmeny, mala by skôr počítať s chlapčekom.

Zvracanie a ranné nevoľnosti = dievčatko?

Podľa ďalšej z babských metód na určenie pohlavia bábätka je ranná nevoľnosť a zvracanie známkou toho, že tehotná žena čaká dievčatko. Tento fakt však nevylučujú ani odborníci. Podľa nich je totiž príčinou častého vracania a nevoľnosti v tehotenstve nahromadenie hormónu gonadotropínu, ktorý je obsiahnutý v ženskom pohlaví. Kvôli vracaniu a nevoľnosti tak bývajú častejšie hospitalizované tie tehotné ženy , ktoré čakajú dievčatko.

Naopak, ak vraj mamička prežíva tehotenstvo bez problémov - teda nezvracia a je v pohode - narodí sa jej väčšinou chlapec.

Prstienok zavesený na matkinom vlase

Veľa žien sa počas tehotenstva stretla aj s ďalšou "zaručenou" metódou na určenie pohlavia bábätka, ktorá spočíva v tom, že sa nad tehuľkinou roztvorenou dlaňou krúži jej prstienkom (najlepšie snubným či zásnubným) zaveseným na jej vlase. Ak sa prstienok pohybuje do kruhu, povera hovorí, že to bude dievča, ak kyvadlovo, tak to bude chlapec.

Je to 50 na 50

Aj keď sa vám zdá, že by ste podľa babských rád mali čakať dievčatko - pretože máte mastnú pleť, padajú vám vlasy, máte stále chuť na sladké a máte brucho hore - existuje stále vysoká pravdepodobnosť, že čakáte chlapca. S tou najvyššou pravdepodobnosťou sa však pohlavie dieťatka zistí počas ultrazvuku v dvadsiatom týždni tehotenstva, ktorého spoľahlivosť je deväť desatín. Stopercentnú istotu pohlavia dieťatka vám však dá až okamih pôrodu.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma