AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Odgrgne si aj v spánku

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Odgrgne si aj v spánku

Otázka: Keď mi dieťatko zaspí pri dojčení, musím ho zobudiť, aby si odgrglo? Mám dvojmesačného syna, ktorého trápia koliky, a bojím sa, že keď si neodgrgne, bude ho brucho bolieť ešte viac. Na druhej strane, keď zaspí pri dojčení, nemusím ho už dlho uspávať, len ho dám do postieľky, čo je výhodné hlavne v noci.

Pediater: Na odgrgnutie netreba dieťatko budiť, malo by si odgrgnúť aj v spánku, ak ho budete chvíľu držať alebo nosiť v správnej polohe (v klbôčku, na tigríka, na srdiečku a pod.). Pri silných problémoch s nadúvaním alebo dokonca kolikami by som však odporučila dôkladne sa zamerať na to, či máte správnu techniku dojčenia – neprehĺta malý pri dojčení vzduch, nezadúša sa mliekom?

Dojčíte ho dostatočne dlho, aby mal aj zadné tučné mlieko, alebo pije častejšie a kratšiu dobu striedavo z oboch prsníkov? (Predné mlieko obsahuje viac mliečneho cukru, ktorý spôsobuje tvorbu plynu – pri krátkom opakovanom pití je potrebné znovu ponúknuť rovnaký prsník.) Časté silné bolesti môžu signalizovať alergické ťažkosti, potom treba upraviť i jedálny lístok dojčiacej mamičky. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma