AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Nová dojčenská voda z Adršpašsko-teplických skál

Každá správna maminka chce pre svoje bábätko dozaista tú najlepšiu starostlivosť. Na kvalitu vody by si mala dávať pozor počas celého vývoju dieťaťa, no najmä v prvom roku života, kedy pre dieťa pripravuje príkrmy. Rada detských lekárov a odborníkov tak odporúča používať dojčenské vody, pri ktorých je úplná istota, že neobsahujú žiadne škodlivé látky ani nadmerné množstvo minerálov či dusičnanov, ktoré by mohli doteraz nevyvinutému organizmu bábätiek uškodiť. S novou dojčenskou vodou teraz prichádza známa značka Toma.

Toma, tradičná značka balených pramenitých vôd práve uvádza na trh vlastnú dojčenskú vodu. Toma Natura Dojčenská tak rozšíri rodinu pramenitých vôd, ktoré sa čerpajú a bez dodatočných úprav stáčajú z podzemného zdroja v Teplicích nad Metují v Chránenej krajinnej oblasti Broumovsko.

Dojčenské vody už naviac nie sú v dnešnej dobe len doménou novorodencov alebo budúcich maminiek. Rýchle si razia cestu k mnohým ďalším ľuďom, ktorí si zakladajú na kvalitnej a zároveň prírodnej strave.

Dojčenská voda bez úprav

U balených dojčenských vôd platia, oproti iným druhom, prísnejšie limitované hodnoty (pozri box 1.). Vyhovovať tak musia napríklad mikrobiologické ukazovatele, množstvo dusičnanov, alebo obsah niektorých minerálov a ich solí. Podzemná voda, ktorú Toma čerpá zo zdroja v Teplicích nad Metují, je vzácna v tom, že ju ani pre dojčatá nie je potrebné dodatočne umelo prispôsobovať UV lúčmi, ako u niektorých iných značiek.

toma natura dojcenska neperliva 1%2c5l 2016 sr kopie.jpg

Toma Natura Dojčenská je k dostaniu za doporučenú MOC 0,59 €.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma