AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Neviete si poradiť vo vlastnom vzťahu? Vyskúšajte efektívny nástroj, ktorý všetko vyrieši

Je známe, že dobrá komunikácia je základom každého úspešného vzťahu, či už osobného alebo profesionálneho. Je dôležité si ale uvedomiť, že je to aj neverbálna komunikácia - naše výrazy tváre, gestá, kontakt s očami, držanie tela a tón hlasu, ktoré hovoria niekedy najviac a za všetko.
Neviete si poradiť vo vlastnom vzťahu? Vyskúšajte efektívny nástroj, ktorý všetko vyrieši

Neverbálna komunikácia je silný nástroj, ktorému však musíte porozumieť. Len potom sa vám podarí sa s ostatnými lepšie spojiť, vďaka čomu budete schopní lepšie vyjadrovať svoje myšlienky a pocity. Aj s pomocou ovládania tohto nástroja sa vám bude dariť udržiavať a nadväzovať nové vzťahy oveľa lepšie.

Čo je neverbálna komunikácia a ako funguje tento jazyk tela?

Ak ste si všimli pod-nadpis, prezradili sme vám, o čom vlastne neverbálna komunikácia je. Keď komunikujeme s ostatnými, neustále dávame a dostávame určité signály. Spôsob, akým sedíme, pohyby rúk a nôh, tón hlasu, očný kontakt, vzdialenosť, úsmev a mnohé iné veci, o ktorých často ani nevieme. Niekedy môže byť neverbálnou komunikáciou aj dar v podobe luxusného šperku, kedy v podstate slová ani nemajú význam.

Neverbálna komunikácia nepotrebuje reč, môžete mlčať a predsa tým o sebe veľa prezradíte. Sú to všetko veľmi silné posolstvá, ktoré nepriamo odovzdávate do svojho okolia. Treba ich však vedieť rozpoznať.

Prečo je otázka neverbálnej komunikácie dôležitá?

V prvom rade vám to pomôže dokonale pochopiť druhú osobu. To, ako sa cíti v danej chvíli, a ktoré veci potrebuje pre svoju spokojnosť. Ak ste vnímavá osoba, dávno viete, že je reč o vzťahu, kde si na tieto možno maličkosti naozaj musíte zvyknúť a vedieť ich vhodne doň aplikovať. Niekto o tom vie  už od prvého zoznámenia či rande, iní na to prichádzajú v priebehu niekoľkých dní, mesiacov a niekedy aj rokov.

Ako ovládať tento efektívny nástroj komunikácie?

V prvom rade sa musíte naučiť robiť správne niekoľko dôležitých vecí. Počúvanie, očný kontakt, pohyby a gestá. Na základe nich spozorujete, či vás druhá osoba zaujíma alebo nie. Ak sa tieto neverbálne signály zhodujú s tým, čo hovoríte, zvýšite si u druhej osoby dôveru.

Zabudnite na stres

Ten je fenoménom súčasnej doby a zrejme neexistuje žiadne odvetvie, v ktorom by ste sa mu vyhli. Ohrozuje aj vašu schopnosť komunikovať. Ak bude človek pod jeho vplyvom, nedokáže jednoznačne rozpoznať všetky signály. Teda stať sa to môže aj vám, preto sa mu radšej vyhnite, aby ste nepremeškali ani jeden dôležitý moment vo vašom spoločnom živote.

Rozrušený človek pôsobí dosť nepríjemné a nakoniec môže týmto správaním ovplyvniť aj svoje okolie, čo si môžete všimnúť, keď sa váš partner vráti domov z práce a je veľmi nervózny. Vtedy je najlepšie chvíľu počkať a dať mu čas na aklimatizovanie sa. Možno budete prekvapené, keď vám za to na oplátku na druhý deň prinesie kyticu nádherných kvetov, ako vďaku za to, že mu rozumiete najlepšie, vo všetkom a niekedy aj bez slov. To je predsa základ!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma