AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

NEOBMEDZENÉ, JASNÉ, UŽITOČNÉ A BEZSTAROSTNÉ - 4 nové funkcie vo vašej aplikácii Viber

Prečo je aktualizácia vašej obľúbenej komunikačnej aplikácie nevyhnutná pre každodennú komunikáciu? Okrem lepšieho výkonu, stability a bezpečnejšieho spôsobu ich používania, získate aj úplne nové zaujímavé nástroje a funkcie.
NEOBMEDZENÉ, JASNÉ, UŽITOČNÉ A BEZSTAROSTNÉ - 4 nové funkcie vo vašej aplikácii Viber

Je už takmer pravidlom, že zanedbávame pravidelné aktualizácie svojich aplikácií a odkladáme tento krok až do vhodného okamihu, ktorý však v praxi nikdy neprichádza. Zbytočne sa tak oberáme o nové a zaujímavé nástroje a funkcie, ktorých výsledkom je podstatne lepšia užívateľská skúsenosť. Aktualizované verzie navyše zlepšujú výkon, stabilitu a zabezpečenie aplikácií, ktoré bežia na vašich osobných zariadeniach, a tak zaisťujú bezpečnejší spôsob ich používania.

V poslednom čase prináša každá nová aktualizácia aplikácie Viber aj viac nástrojov pre efektívnu, jednoduchú a bezplatnú komunikáciu. V prípade, že ste tieto výhody doteraz prehliadali, urobte si krátku prestávku a zistíte, že pravidelné aktualizácie Viber prinášajú nové nástroje a funkcie, ktoré naozaj menia pohľad na využitie komunikačných aplikácií.

1. KOMUNITY PRE KAŽDÉHO

Viber prináša skvelú funkciu, ktorá umožňuje komukoľvek v aplikácii vytvoriť svoju vlastnú komunitu. Viber Communities je super - skupinový chat, kde si neobmedzene veľká skupina ľudí môže vymieňať správy, vzájomne spolupracovať a užívať si vylepšené funkcie ešte viac ako v bežnom skupinovom chate Viber. Stačí len pár jednoduchých krokov - kliknete na tlačidlo "Nová komunita" a vyberiete kontakty, ktoré chcete pridať. Zadaním názvu komunity, sa toto nové miesto pre zdieľanie spoločných záujmov stáva živým a pripraveným prepojiť ľudí s rôznymi rolami a stupňovanými možnosťami moderovania pre administrátorov.

Vyskúšajte si ju: Otvorte si Viber a kliknite na "Vytvoriť novú správu", potom vyberte "Vytvoriť komunitu" a zadajte názov svojej komunity.

K dispozícii pre: Android a iOS

Príklady:

Viber_komunity.png

2. EDITOVANIE SPRÁV

Viber_editovanie správ_3.png

Je tu! Vlastnosť, ktorú by sme všetci neraz ocenili, či už vo chvíli, keď sa nám v rýchlosti podarí nejaký ten preklep, alebo len neovládame dobre svoj materinský jazyk - každý z nás to niekedy zažil. Podobná možnosť pre príspevky na sociálnych sieťach existuje už dávnejšie, avšak naše textové správy doposiaľ meniť nešlo, a tak zostali na večné časy pamätníkom našich jazykových prešľapov. Našťastie nám Viber nedávno umožnil, aby sme všetky odoslané a doručené správy dokázali zmeniť z hľadiska obsahu aj gramatiky za správnejšie výroky. Stačí vybrať správu, ktorá potrebuje facelift, a zmeniť ju jedným kliknutím.

K dispozícii pre: Android, čoskoro aj na iOS.

Viber_editovanie textu.gif

3. PREKLAD

Viber_preklady správ_2.png

Potrebu svojich užívateľov komunikovať bez hraníc vyriešil Viber v jednej zo svojich posledných aktualizácií. Už sme videli prekladový nástroj v niektorých iných aplikáciách, ale nikdy predtým nebol dostupný pre živý rozhovor, či už 1:1 alebo skupinovom chate. Vďaka tomuto užitočnému vylepšeniu, môžete  jedným kliknutím na tlačidlo, komunikovať plynule s ľuďmi rovnakých záujmov bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú a jazyk, ktorý používajú. Či už hľadáte informácie o cestovaní v komunitách, alebo ste znepokojení nezvyčajným správaním vášho domáceho miláčika, môžete zdieľať názory s ľuďmi s podobnými záujmami po celom svete. Stačí vám k tomu len váš materinský jazyk. Naviac sa zbavíte jednou ranou dvoch múch - nepohodlnej jazykovej bariéry, ktorá vás v minulosti držala späť, aj nutnosti inštalovať ďalšiu prekladovú aplikáciu náročnú na internú pamäť telefónu.

Vyskúšajte: Dlhým kliknutím na správu vyvolajte možnosti správy. Zvoľte možnosť "Preložiť". Správa bude v predvolenom nastavení preložená späť do vášho jazyka Viber, ale môžete ju tiež preložiť do iného jazyka.

Všetko, čo potrebujete pre chatovanie bez hraníc, je už k dispozícii pre Android a čoskoro aj pre iOS.

dfsdf.jpg

4. NEPREČÍTANÉ SPRÁVY

Pre užívateľov desktopovej aplikácie Viber, najmä pre tých, ktorí ju používajú k firemnej komunikácii, prichádza ďalšia skvelá novinka: ak dostanete správu, keď ste zaneprázdnení a nemôžete na ňu hneď odpovedať, môžete ju udržať v hornej časti zoznamu správ, kým nebudete mať čas sa jej venovať. Presuňte ukazovateľ myši na kartu chatu, kliknite na malý trojuholník a jednu z nasledujúcich možností: a) Predvolené poradie (aby vaše prichádzajúce správy zostali v poradí, v akom dorazili) alebo b) Neprečítané správy hore (aby Viber udržiaval neprečítané správy vždy hore, takže nestratíte prehľad o dôležitých správach; a dokonca c) Označiť všetky prečítané správy - ak ste sa dozvedeli, čo sa medzitým stalo a na obrazovke chatu už nepotrebujete vidieť neotvorené správy.

Viber_neprečítané správy.png

Na každej aktualizácii záleží, ak chcete pohodlne zdieľať správy, vyskúšať posledné trendy a mať k dispozícii najmodernejšie funkcie. Prostredníctvom svojej obľúbenej komunikačnej aplikácie posielajte odkazy najbližším priateľom alebo kolegom, a dokonca aj celému svetu presným a zrozumiteľným spôsobom a už nikdy nezabudnite na tie správy, ktoré sú naozaj dôležité.

Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás prosím na media@viber.com

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma