AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Nedostatok mlieka. Čo s tým?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Nedostatok mlieka. Čo s tým?

Otázka:

IVANA M.: Porodila som v 31 tt. Laktácia fungovala do doby, kým som dorazila s malou domov. Odrazu stále plače, pediatrička sa domnieva, že
je to od hladu, a navrhla mi, aby som ukončila dojčenie, že sa prestanem trápiť ja i dcéra.

Zadovážila som si domov váhu, vzdať sa nechcem. Mám pocit, že malá pije dosť, ale stále plače. V čom a kde je chyba? Rada by som dojčila i naďalej.

Odpoveď

Mgr. Lucie Marková: Som veľmi rada, že sa dojčenia nechcete vzdať. Spomínate, že dcéra pije dosť. Pokiaľ sa vám tvorí dostatok mlieka, je nutné, aby ste dojčili vždy len z jedného prsníka, a tak sa dcéra dostala i k takzvanému „zadnému“ mlieku, ktoré je „na hlad“.

V prípade, že prsníky počas dojčenia striedate, dcéra pije len predné mlieko, ktoré je „na smäd“. Pokiaľ sa vám mlieka netvorí dostatok, odporúčam podporiť laktáciu častejším prikladaním k prsníku, a to i v noci. Pite dostatok tekutín a tiež pravidelne odpočívajte.

Veľmi dobre pomáha i homeopatikum Ricinus communis 5 CH. O ďalšie rady a prípadnú podporu možno požiadať laktačnú poradkyňu v mieste vášho bydliska. Verím, že sa všetko podarí a dojčiť budete i naďalej.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma