AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Najvyšší čas vyrobiť jedlé darčeky

Ak patríte medzi nadšených gurmánov, určite svojim blízkym radi nadelíte pod stromček s láskou vyrobený jedlý darček. A pretože nápadov nie je nikdy dosť, tu sú obľúbené tipy z našej redakcie.
Najvyšší čas vyrobiť jedlé darčeky

Jedlé darčeky sú milá pozornosť a na vyšší level ich pozdvihnete aj dômyselným obalom, tak si dajte záležať aj na ňom!

Nakladaný feta syr s olivami 

4 poháre po 250 ml, 25 minút + niekoľko dní na odležanie

Potrebujeme: 400 g syra feta, pesto z červených čili papričiek, 1 citrón, 1 plechovka čiernych olív, plocholistý petržlen, čerstvý tymian, 600 ml olivového oleja

Feta syr prekrojte, potrite pestom z čili papričiek a priklopte. Nakrájajte na kúsky - syr bude na pohľad vyzerať ako minisendviče. Spolu s 2 plátkami citróna a pár olivami urovnajte do zaváracích pohárov.

Nakoniec pridajte kúsok plocholistého petržlenu a 2 až 3 vetvičky čerstvého tymiánu. Zalejte olivovým olejom tak, aby boli všetky suroviny ponorené. Pohár uzavrite. Syr je najlepší po aspoň týždennom odležaní!

Pomarančová marmeláda 

10 pohárov po 220 ml, 90 minút

Potrebujeme: 4–5 stredne veľkých biopomarančov (asi 800 g), 1 biocitrón, 1,6 kg krupicového cukru

Pomaranče a citróny umyte. Pomaranče nakrájajte na asi 3 mm hrubé kolieska (napr. na plátkovacom strúhadle) a tie našvrťte. Vložte do hrnca, pridajte kôru a šťavu z citróna a asi 1,2 l vody. Priveďte do varu. Plameň stiahnite a pozvoľna varte asi 40 minút domäkka. Priveďte znovu k prudkému varu a pridajte cukor.

Varte na strednom plameni 15 až 20 minút, až zmes zhustne a tiež trochu stmavne. Pravidelne miešajte, marmeláda je náchylná na spálenie! Keď je hotová, dajte ju trochu na tanierik a vložte na chvíľočku do chladničky. Ak pekne stuhne, máte hotovo, ak nie, ešte chvíľu varte.

Naplňte umyté poháre. Hrdlá dôkladne utrite obrúskom. Zatvorte, otočte viečkom dole a nechajte takto vychladnúť.

Citrónové madlenky 

asi 20 kúskov, 40 minút

Potrebujeme: 2 vajcia, 3 lyžice trstinového cukru, 1 vrecúško bio vanilkového cukru, 1 lyžica medu, kôru z 1 biocitrónu, 1 PL citrónovej šťavy, 85 g rozpusteného masla + na vymazanie formičiek, 170 g hladkej múky, 1 lyžička prášku do pečiva (bez fosfátov), práškový cukor na zasypanie

Vajcia vyšľahajte s cukrami a medom. Vmiešajte kôru a šťavu z citróna, maslo a múku s práškom do pečiva. Nechajte v chlade aspoň 10 minút. Namažte formičky a naplňte ich cestom do 3/4.

Preložte na plech a pečte pri 180°C 5 minút, znížte teplotu na 150°C a pečte doružova 10 minút. Teplé ich vyberte a pocukrujte. Uchovávajte v suchu, chlade a tme.

Vaječný koňak 

3 fľaše, 30 minút

Potrebujeme: 20 dkg práškového cukru, 10 žĺtkov, 2 vanilkové cukry, 800 ml sladeného salka, 500 ml kondenzovaného mlieka, 1 l tuzemáku

Práškový cukor vyšľaháme spolu so žĺtkami do peny. Pridajte vanilkový cukor, salko, mlieko a nakoniec tuzemák. Premiešajte. Pomocou lievika vlejte do fliaš a nechajte asi 14 dní uležať v chlade.

Burizonová čokoláda 

2 tabuľky čokolády, 10 minút

Potrebujeme: 100 g kvalitnej horkej čokolády, 3-4 lyžice kokosového oleja, 60 g burizonov

Dózu s dnom o veľkosti tabuľky čokolády vyložte alobalom. Čokoládu rozpustite vo vodnom kúpeli a pridajte kokosový olej. Vmiešajte burizony a zmes nalejte do formičiek. Nechajte stuhnúť v chlade.

Náš tip: Namiesto burizonov použite cornflakes alebo obľúbené chrumkavé cereálie. S čokoládou pokojne experimentujte, môžete použiť aj mliečnu.

Foto: Ondřej Košík, dekor styling: Markéta Zindulková

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma