AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Muži nepotrebujú superhrdinku, ale chcú doma pohodovú ženu

Cestou z práce vyzdvihnúť dieťa v škôlke, nakúpiť a počas prípravy večere s deťmi urobiť domáce úlohy, tak vyzerá popoludňajší program mnohých žien. Niet divu, že sú samy so sebou väčšinou nespokojné.
Muži nepotrebujú superhrdinku, ale chcú doma pohodovú ženu

Je to dané jednoznačne. Pre 74% slovenských a 67% českých žien je na prvom mieste starostlivosť o deti a domácnosť. Ukázal to prieskum agentúry NMS Market Research pre výrobcov čokolády Figaro. Podľa neho si na seba ženy kladú viac povinností, než môžu zvládnuť. Striedajú nespočet životných rolí a v konečnom dôsledku sú nespokojné a často sa sťažujú, že nemajú čas sami pre seba.

Pritom muži by naopak ocenili spokojné partnerky, ktoré síce nezvládnu všetko, ale vedia si urobiť radosť. "Nechceme doma superhrdinku, chceme doma pokoj, pohodu a úsmev," odkazujú ženám.

"Starostlivosť o rodinnú pohodu a deti spolu úzko súvisia. Ženy, ktoré sa starajú o malé deti, trávia doma viac času. Preto často zastávajú rolu gazdinej a starajú sa o beh celej domácnosti. Nevidím ale dôvod, prečo by mali zabúdať samé na seba a svoje potreby.

Čas od času je potrebné sa uvoľniť a dopriať si malú radosť, "uvádza psychologička Eliška Kodyšová. Ostatne to potvrdzuje aj osobná trénerka Petra Jarošová, ktorá sa zaoberá partnerským poradenstvom: "Možnosť byť ekonomicky nezávislou partnerkou a matkou, ktorá má čas na seba a svoje koníčky, nie je prekážkou v starostlivosti o deti a domácnosť." Zároveň ale z praxe dodáva: " To, že ženy majú tú možnosť, ale neznamená, že ju využívajú. "

Ženy si nevedia urobia radosť

Áno, prieskum ďalej odhalil, že ženy si nevedia urobiť radosť. S týmto záverom súhlasí aj polovica opýtaných mužov. Pritom je zaujímavé, že väčšina slovenských žien sa sťažuje, že partner im robí radosť len výnimočne.

Osobná trénerka vidí v tomto rozpore nenaplnený potenciál daného vzťahu: ak si žena skutočne uvedomí nielen svoje potreby, ale hlavne bez najmenších pochybností prežije istotu, že si ich naplnenie zaslúži, muži sú pripravení ich svojim partnerkám poskytnúť.

Psychologička Eliška Kodyšová k tomu dodáva: "Nekládla by som neochotu mužov plniť partnerkám malé radosti iba na ich bedrá. Je to dynamika, ktorá funguje obojstranne - muži a ženy spolu o svojom vzťahu hovoria len zriedkavo. Ak si nie je muž istý, že žena prijme malú pozornosť nadšene, je pravdepodobné, že ju ani nenavrhne. "

Takže hovorte vo vzťahu o svojich pocitoch. Ženy vy sa nebojte dať svojim partnerom najavo, že vás sebemenšia maličkosť potešila. A vy muži, nezabúdajte na príležitosť prejaviť svojej partnerke lásku a záujem o ňu.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma