AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Multivitamín z prírody: Rakytník rešetliakový

Detský organizmus je veľmi jedinečný, každý má jednotlivo svoje zvláštnosti, ku každému je nutné pristupovať veľmi citlivo. Dobrá imunita, čiže obranyschopnosť organizmu, je dar, ktorý sa vyvíja už od narodenia. Všeobecne na podporu obranyschopnosti je potrebné zabezpečiť na jeseň a zimu zvýšenú potrebu vitamínov, bielkovín, stopových prvkov, ako i živín.
Multivitamín z prírody: Rakytník rešetliakový

Rakytník rešetliakový - prírodný vitamín C

Vitamíny a ich dôležitosť pre detský organizmus je väčšine mamičiek viac než známe. Treba však zdôrazniť, že pre deti je najvhodnejšie prijímať vitamíny predovšetkým z prírodných zdrojov – teda ovocia, zeleniny a liečivých rastlín, napríklad stále populárnejšieho rakytníka rešetliakového.

Rakytník obsahuje vysoký podiel vitamínu C, a to až 25-krát viac než citrusové plody. Podpora obranyschopnosti je jeho hlavnou funkciou s tým, že ak je telo napadnuté infekciou, môže sa potreba vitamínu C zvýšiť až 10-krát. Jeho dostatočný príjem totiž môže podľa prieskumov dobu liečby výrazne skrátiť. U detí je lepšie užívať vitamín C denne. 

Rakytník je mimoriadne vhodný pre deti na podporu ich prirodzenej obranyschopnosti, posilnenie imunity, na podporu správnej činnosti tráviaceho traktu, na udržanie zdravej pokožky a na posilnenie činnosti srdca.

Ako rakytník užívať?

Chuťovo „sladkasto-trpký“ rakytník naozaj nepatrí medzi najobľúbenejšie „ovocie“ u detí, ale na trhu teraz existujú rozmanité doplnky stravy v hravej forme ovocných želatínok pre deti i dospelých.

Rakytník sa spracúva i do chutných ovocných sirupov, ktoré deťom umožnia zábavné užívanie po celý rok. Navyše sú obohatené o ďalšie vitamíny a látky posilňujúce detskú imunitu v každom veku v ľahko vstrebateľnej forme, ktorú si môžu naordinovať i dospelí. 

Foto - Wikipedia.cz

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma