AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Má homeopatia zmysel?

Uvažujete, či má homeopatia zmysel, či to náhodou nie sú len biele guôčky, ktoré stoja dosť peňazí, a napriek tomu vám nepomôžu s uzdravením? Viete však, ako ich užívať, aby efekt na vaše zdravie bol čo najväčší?
Má homeopatia zmysel?

Na začiatok by to chcelo stručnú definíciu toho, čo homeopatia vlastne je. Každý sa týmto slovom dnes oháňa ako zaklínadlom, málokto však dokáže
presne definovať, o čo ide a v čom by vám táto liečba mala a mohla pomôcť.

Domov a rodina | Psychológia a vzťahy | Predškolák | Školák

Kde sa začína šikana

Homeopatia ako taká, respektíve prípravky homeopatickej liečby pomáhajú dostať telo späť do rovnováhy a veľmi zjednodušene sa dá povedať, že čím si ublížite, tým vás homeopatia bude naprávať. Neznamená to však, že budete počas liečby vytĺkať klin klinom. Naopak. Klasická medicína len potláča príznaky choroby, takže sa prakticky ihneď cítite lepšie, čo vám žiadny erudovaný homeopat nesľúbi ani nebude garantovať.

Naopak, pokiaľ si váži svoju prácu a rozumie jej naozaj do hĺbky, upozorní vás, že napríklad bolesti v krku sa môžu pri požití prvých guličiek zhoršiť a až neskôr dôjde k napraveniu vášho nie veľmi dobrého stavu, čo je benefit na nezaplatenie.

K uzdraveniu organizmu dôjde bez toho, aby ste ho akokoľvek zaťažovali. Ďalšia výhoda homeopatickej liečby? Je vhodná pre deti i tehotné.

Odkiaľ sa vzala?

Po roku 1700 sa homeopatia z Nemecka rozšírila prakticky po celej Európe, jej účinky a fungovanie sú obľúbené aj v Indii a ďalších ázijských krajinách. Homeopatické prípravky prechádzajú mnohými testami a ich účinnosť bola preukázaná.

Aj keď, pokiaľ natrafíte na dogmatického, klasického lekára,
je jasné, že vám povie, že liečiť sa dá antibiotikami a pokojom na lôžku. Ten lekár, ktorému ide predovšetkým o vaše zdravie, však alternatívne spôsoby liečby šmahom nezatratí.

Tipy, ako užívať guľôčky

Väčšina prípravkov homeopatickej liečby je vo forme sirupu, guličiek, malých tabletiek s filmom, občas aj prášku. Pokiaľ máte pocit, že pri poslednom pokuse uzdraviť sa pomocou homeopatickej liečby vyššie uvedené substancie nezabrali, možno je to preto, že ste robili niečo zle.

Domov a rodina | Peniaze | Psychológia a vzťahy | Zábava | Predškolák

Kam s predškolákom v lete?

Na čo si dať počas liečby pozor:

 • Dávku homeopatík si dávajte vždy pätnásť minút pred jedlom alebo po jedle, nikdy nie počas jedla, aby mala účinná látka dostatok času na to, aby bola absorbovaná organizmom.
 • Pokiaľ dávate homeopatiká niekomu inému, nikdy sa ich nedotýkajte vlastnými rukami. Balenie je uspôsobené vždy tak, aby kontakt s ďalšou osobou nebol nevyhnutný. Patrí skrátka
  na jazyk chorého, nie na vaše ruky plné baktérií.
 • Ak užívate vy alebo vaše deti homeopatiká, vynechajte zo svojho jedálneho lístka kávu, nežuvajte žuvačky, zabudnite
  na kolové nápoje, zakázané sú tiež niektoré druhy zubnej pasty
  s mentolovou príchuťou. Vyššie uvedené totiž znižuje účinnosť aktívnych látok v prípravku.
 • Nikdy si neberte vyššiu dávku než tú, ktorú vám predpísal homeopat. Homeopatiká by sa mali užívať v najnižších možných účinných dávkach.
 • Komerčne ponúkané kombinácie homeopatík nikdy nie
  sú také účinné, ako keď vám liečbu stanoví odborník presne
  na mieru. Podľa toho, v akej kondícii je vaše zdravie reálne a akú liečbu treba výrazne posilniť.
 • Ak dlhodobo užívate homeopatiká a váš praktický lekár by vám chcel predpísať akékoľvek lieky, informujte ho o tom, že podstupujete liečbu homeopatikami.

Prečo sa zaujímať o homeopatiu?

Dobrá otázka. A odpoveď je jednoduchá. Homeopat sa počas konzultácie s vami nezameria len na to, že vás napríklad bolí v krku, ale prezrie celý organizmus a zistí, kde dochádza k nerovnováhe.

Domov a rodina | Materstvo | Psychológia a vzťahy | Recepty | Zdravá výživa

Keď deťom nechutí

Komplexný prístup k organizmu ako jednotke je iste oveľa priaznivejší než samostatná liečba jednotlivých častí tela, ktorá na seba nenadväzuje a telo neúmerne zaťažuje. Iste, sú situácie, kedy vám iná než klasická liečba nepomôže. Pokiaľ však nemáte život ohrozujúce ťažkosti, skúste sa opýtať, či by ich náprava nebola možná inak, než ako ste doposiaľ zvyknutá.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma