AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Kľúč k zdravotnej pohode vášho drobca je skrytý v črevách

Kľúčovou, no často zanedbávanou a podceňovanou, súčasťou dospelého, ale i detského obranného systému, je tráviaci trakt. Ak ste to doteraz nevedeli, tak zbystrite, pretože toto ústrojenstvo nie je zodpovedné iba za trávenie stravy, ale jednako i za celý zoznam ďalších funkcií.
Kľúč k zdravotnej pohode vášho drobca je skrytý v črevách

Dobré a zlé baktérie

Črevná mikroflóra je svojrázne prostredie, pretože v nej žije veľké množstvo baktérií, z ktorých mnohé nepotrebujú ku svojej existencii vzduch. Na základe ich významu pre ľudský organizmus ich môžeme rozdeliť do dvoch skupín – užitočné baktérie a nechcené, respektíve škodlivé.

Skupina baktérií, ktoré nie sú v našom tele vítané, produkujú toxické látky spôsobujúce zdravotné komplikácie a ochorenia. Užitočné baktérie, nazývané probiotiká, priaznivo ovplyvňujú rovnováhu črevnej mikroflóry, zabraňujú množeniu sa škodlivých baktérií, zlepšujú trávenie a odolnosť voči infekciám a posilňujú imunitný systém.

Do tejto skupiny patria baktérie, ktoré rozkladajú zložité cukry na ketolátky. V našom tele plnia niekoľko úloh: dokážu tlmiť rast „zlých“ baktérií, produkujú vitamín B a K, priaznivo ovplyvňujú črevné pH, napomáhajú prekrveniu črevnej sliznice a rozkladaniu nevstrebanej potravy.

Trávenie – výstražný signál mnohých problémov

Zabezpečenie optimálnej zdravotnej pohody a správnej funkcie tráviaceho systému je závislé na udržiavaní rovnováhy medzi miliardami baktérií žijúcich v tráviacom systéme. Narušenie tohto balansu sa môže prejaviť rôznymi zdravotnými problémami, ako napríklad zlým trávením, hnačkami či naopak zápchami, ale i zníženou funkciou imunitného systému.

Zažívací trakt dospelého človeka obsahuje viac než jeden kilogram baktérií. Niektoré črevné baktérie rodu laktobacilov a bifidobaktérií majú pre ľudské zdravie nezastupiteľnú funkciu. Probiotiká totiž pomáhajú udržiavať potrebnú rovnováhu črevných mikroorganizmov, podporovať črevnú odolnosť a brániť nadmernému rozmnoženiu choroboplodných baktérií, ktoré môžu byť zdrojom rôznych zdravotných ochorení.

Prejavy črevnej nerovnováhy

Poznáte to. Zažívacie problémy ako nafúknuté bruško, pocit ťažoby na žalúdku, zápcha či hnačka, kŕče, plynatosť a pocit nepohody vedia poriadne znepríjemniť život nielen vašim ratolestiam, ale i vám. Narušenie rovnováhy črevnej mikroflóry zapríčinené nezdravým spôsobom života má ďalekosiahle zdravotné následky.

Môže za tým stáť dlhodobý stres, nevyvážená životospráva s nedostatočným príjmom vlákniny, užívanie antibiotík, ale aj zvýšený príjem alkoholu. Správne fungovanie tráviaceho traktu môžu narušiť aj hnilobné črevné baktérie z potravín, ako je  napríklad mäso či vajcia. Preto myslite na to, čo si vkladáte do žalúdka, pretože to razom môže „vyplávať na povrch“ v podobe zdravotných komplikácií.    

TIP:

ActiLac® baby je výživový doplnok obsahujúci harmonickú kombináciu šiestich kmeňov probiotík, kultúr živých mikroorganizmov - bifidobaktérií a laktobacilov. Tie prispievajú k obnoveniu prirodzenej črevnej mikroflóry a tím k regenerácii narušeného fungovania čriev a zažívania. Prispievajú tiež k utlmeniu dôsledkov užívania antibiotík a k podpore imunitného systému.

Kultúry živých mikroorganizmov v ActiLac® baby sú účinné i pri zažívacích ťažkostiach, ako je napríklad bolesť bruška, nadúvanie, nechutenstvo,  pri alergiách a iných črevných problémoch (zápach alebo hnačka). Doplnok neobsahuje žiadne farbivá a konzervačné látky. ActiLac® baby je určený pre deti od jedného roka. Odporúčané dávkovanie predstavuje jedno vrecúšku 1 - 2 x denne podávané pred jedlom.

Obsah vrecúška rozmiešajte vo vlažnej vode, mlieku alebo čaji (nie horúcom). Potom nechajte desať minút postáť a pred podávaním znova premiešajte. Cena: 8,80 eur / 20 vrecúšok. Pre viac informácií kliknite na www.farmax.sk.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma