AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Keď novorodenec nespí: ako to riešiť

S tým, že sa po pôrode príliš nevyspia, počíta asi väčšina novopečených matiek. Keď je však situácia neúnosná, treba ju riešiť.
Keď novorodenec nespí: ako to riešiť

S malým nespavcom má skúsenosť i tridsaťtriročná Naďa, ktorej synček sa narodil pred ôsmimi týždňami. „Samozrejme som počítala s tým, že sa dieťatko bude budiť a nebudem môcť spať celú noc. Ale že nebudeme spať skoro vôbec, to ma predsa len zaskočilo,“ rozpráva Naďa, ktorá so smiechom dodáva, že jej Adamko slúži všetkým potenciálnym matkám v širokom okolí ako dokonalá antikoncepcia.

„V noci dokáže kontinuálne kričať i dve hodiny. Potom od vyčerpania zaspí, ale maximálne za pol hodiny je znova hore, a tak stále dokola. Cez deň je to trochu lepšie, ale to spí jedine v pohybujúcom sa kočíku. Manžel chodí do práce a babičky sú ďaleko, takže mi neostáva iné, len sa jednoducho podriadiť,“ dodáva Naďa odovzdane. Riešenie takej potvorskej situácie však predsa len existuje...

Homeopatia odstráni príčinu

„Ide o pomerne časté problémy dojčiat, kvôli ktorým ma mamičky s deťmi navštevujú,“ potvrdzuje početnosť problému olomoucká lekárka Zuzana Čajková. Tá odporúča na upokojenie dieťaťa využiť homeopatické prostriedky.

„Homeopatia je veľmi jemná prírodná liečebná metóda stará vyše 220 rokov. Lieči pacienta vždy ako celok a vychádza zo skúsenosti, že každý živý organizmus je iný, a rešpektuje ho. Preto sa homeopatická liečba prispôsobuje konkrétnemu pacientovi a jeho stavu,“ vysvetľuje Zuzana Čajková.

Klasická medicína podľa doktorky Čajkovej iba potláča symptómy, ale nerieši skutočnú príčinu choroby. Navyše zaťažuje detský organizmus prítomnosťou chemických látok, ktoré môžu vyvolať nežiaduce vedľajšie účinky.

„Naproti tomu homeopatia nezanáša telo chemickými látkami, používa lieky podporujúce vlastné obranné sily nášho tela, vďaka ktorým sa organizmus dokáže s chorobou vysporiadať sám. 

Odstráni sa tak príčina choroby a výsledkom je návrat k opätovnému dobrému stavu zdravia,“ dodáva homeopatka.

Liečba vhodná pre všetkých

Existujú deti, pre ktoré homeopatická liečba nie je vhodná? „Naopak, práve
u detí by som prednostne používala homeopatiká, lebo sú pre ne maximálne účinné a bezpečné. Môžeme byť bez obáv, homeopatické lieky žiadne vedľajšie účinky nemajú a nevzniká od nich žiadna fyzická či psychická závislosť,“ objasňuje Zuzana Čajková.

Podľa nej je práve u detí homeopatický liek najlepším možným variantom, pretože sa jeho použitím predíde alergii na klasické lieky. Z podobných dôvodov je homeopatia vhodná i pre nastávajúce a čerstvé mamičky, ktoré s týmito liekmi získavajú účinnú, ale šetrnú metódu liečby.

Homeopatia je tiež vhodnou prevenciou chrípkových stavov počas gravidity, pretože napomáha zvýšeniu imunity. Na stanovenie lieku treba dôkladné homeopatické vyšetrenie, s pomocou ktorého homeopat zisťuje celkový obraz choroby pacienta.

Tým sa nemyslia len fyzické ťažkosti, ale psychický a emocionálny stav pacienta a jeho reakcie na rôzne vonkajšie vplyvy. Cieľom homeopata je teda nájsť taký liek, ktorý dieťa (ale i dospelého) bude liečiť naozaj komplexne, takže sa odstránia nielen fyzické problémy, ale zároveň sa nastolí potrebný psychický súlad. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma