AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Kašeľ ako ťažký nepriateľ

Mrazivé dni patria do doby, v ktorej na naše telo môže zaútočiť nepríjemný kašeľ. Pravdou zostáva, že sa ľudia v zime stretávajú v uzatvorených priestoroch, kde sa nákazy šíria ľahšie a érou hojnosti pre kašeľ je tiež aj zmena ročného obdobia a s tým spojená náhla zmena teplôt presne ako teraz, keď pred sebou máme opäť dlhé zimné mesiace.
Kašeľ ako ťažký nepriateľ

Čo je vlastne kašeľ?

Jedná sa o obranný manéver organizmu, ktorý je reakciou na podráždenie dýchacích ciest. Jeho zmyslom je uvoľnenie dýchacích ciest od hlienu, cudzorodých telies, slín alebo iných škodlivín z vonkajšieho prostredia. Každý kašeľ je iný. Líši sa podľa druhu a príčiny. Aby bolo možné nasadiť vhodnú liečbu, je potrebné zistiť o ňom viac.

Príčiny, druhy a doba trvania

Medzi príčiny kašľa patrí akútna infekcia horných a dolných dýchacích ciest, avšak za jeho vznikom môže tiež stáť vdýchnutie nejakého predmetu, prachu, atď. Bežný kašeľ trvá približne 18 – 28 dní. Vo väčšine prípadov sa ho však nezbavíte skôr ako za dva týždne. Ak kašlete dlhšie ako 28 dní, je potrebné vyhľadať odborníka, ktorý odporučí vhodnú liečbu. Chronickým kašľom trpí približne 6% populácie.

Existujú tri druhy kašľa. Pokiaľ sme schopní správne rozpoznať druh kašľa, môžeme si stanoviť adekvátnu liečbu a rýchlejšie sa ho tak zbaviť.

Suchý kašeľ

Často je sprevádzaný škrabaním v krku. Tento druh je veľmi nepríjemný a dráždivý. Nevytvára hlieny a preto pacient nič nevykašliava. Kašeľ je potrebné tlmiť, aby nezaťažoval dýchacie cesty a príliš nevyčerpával organizmus. Suchý kašeľ sa objavuje pri prechode z teplého prostredia do zimy, pri zvýšenej psychickej záťaži, pri pobyte v zafajčenom prostredí alebo pri vdýchnutí nápojov, či jedla.

Vlhký kašeľ

Býva nazývaný tiež kašľom produktívnym. Tvoria sa hlieny, ktoré pacient vykašliava. Pri tomto kašli je vhodné vyhľadať takých pomocníkov, ktorí napomáhajú riediť hlien a uľahčujú tak vykašliavanie. Úľavu od kašľa vám môžu priniesť čaje, sirupy, éterické oleje alebo bylinné masti.

Dávivý kašeľ

Tento druh kašľa je nebezpečný, v minulosti bol nazývaný tiež čiernym kašľom. Vyvoláva pocity dusenia a až nútenia na zvracanie, podráždené sú aj sliznice nosa, takže človek smrká, je zahlienený, má pocit, že nemôže prehltnúť jedlo, pri prehĺtaní jedla sa zakašliava. Časté sú v tomto prípade aj záchvaty kašľa, ktoré môžu trvať niekoľko minút. Pôsobí veľmi zle na srdce. Pokiaľ vás trápi vlhký, či suchý kašeľ, vieme, ako sa ho rýchlo a pohodlne zbaviť. Majte jednoduché riešenie stále pri sebe! Dbajte na vhodný prístup dôležitých látok, ktoré vám pomôžu v boji s kašľom, podráždeným krkom a tvorbou hlienu. Presne takým pomocníkom je zdravotnícka pomôcka STOPKAŠEĽ Medical sirup Dr. Weiss®, ktorá v sebe ukrýva unikátnu zmes účinných bylinných extraktov 5 bylín – skorocelu, boswéllie, materinej dúšky, bazalky a eukalyptu.

banner-Stopkašel-SK-600x380px_2.jpg

Aby sme pred nepríjemným kašľom ubránili aj tých najmenších, vyvinuli sme tiež STOPKAŠEĽ sirup Dr. Weiss® PRE DETI, ktorý obsahuje extrakty zo skorocelu, bazalky, materinej dúšky šípok a slezu, vďaka ktorým podporuje ich imunitný systém a navyše má veľmi príjemnú chuť. Tento výživový doplnok je vhodný nielen pre deti, ale tiež pre diabetikov, tehotné a dojčiace ženy.

Pokiaľ nie ste priaznivci sirupov, máme aj pre vás výborné a osvedčené riešenie. Originálne multibylinné STOPKAŠEĽ Medical PASTILKY Dr. Weiss®, ktoré obsahujú jedinečnú kombináciu extraktov zo skorocelu, materinej dúšky, bazalky, eukalyptu a boswéllie. Práve skorocel je známy pre svoje preukázané protizápalové účinky, bazalka, materina dúška a eukalyptus podporujú imunitný systém a majú upokojujúce účinky a boswéllia významne zvyšuje a rozširuje účinnosť tejto zdravotníckej pomôcky. Prípravok je vhodný pre diabetikov, tehotné a dojčiace ženy.

Viac informácii nájdete na webovej stránke: www.drweiss.sk.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma