AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Hľadám muža (Zn. som samoživiteľka)

Je už niekoľko rokov rozvedená a má jedno alebo dve menšie deti. Stáleho partnera nemá. Na pokusy o zoznámenie už rezignovala. Kde môže samoživiteľka nájsť muža a "nekradnúť"?
Hľadám muža (Zn. som samoživiteľka)

Nájsť normálneho muža a "nekradnúť" ho inde a iným je pre mnoho rozvedených mamičiek s deťmi takmer nemožné. Jedni sa zľaknú detí a záväzkov, ďalší chcú len nezáväzný vzťah, ideálne obmedzený na žeravé chvíľky. Malú skupinu slobodných mužov okolo 40 rokov možno trochu netaktno označiť za čudákov, žijúcich dlhé roky osamelo alebo s mamičkou. Nezanedbateľná je aj skupina pánov na prahu mužského prechodu, ktorí sa cítia, že im "uteká vlak" a vy im ho máte pomôcť dobehnúť. Kde teda stretnúť normálneho muža a ako na to?

Kde hľadali (a našli?): 4 dámy, 4 príbehy, 4 prístupy

Karla (36 rokov, 2 deti): "Asi rok po rozvode som bola v hľadaní nového partnera veľmi urputná, nechcela som byť sama! Chýbalo mi večerné klábosenie, spoločné zaspávanie aj sex, ktorý holt nemôžem mať s každým, kto zostane posledný v bare. Stráženie aj peniaze som vždy mala, takže nebol problém si vyraziť. Lenže buď som narazila na hladného zajaca, ženatého dobrodruha alebo úplného zúfalca. Popravde - nestojím ani o jeden taký model!

A tak som sa jedného dňa rozhodla prestať hľadať a trápiť sa a začala som žiť. Skrátka si užívať času s deťmi, aj dní, kedy mal deti exmanžel. A keďže som si mnohokrát vyskúšala, že chlapov priťahujú sebaisté uvoľnené ženy, proste určitý typ energie, ktorá zo ženy vyžaruje, zrazu tu bol! Stretli sme sa fronte na vlek!"

Iva (29 rokov, 1 dieťa): "Som 5 rokov rozvedená, žijem so svojou rozvedenou sestrou v dome mojej rozvedenej mamičky, ktorá žije v pidigarzónke po babičke. (Znie to strašidelne, že?) Kým sestra je bez manžela násilníka a alkoholika šťastná a o chlapoch nechce ani počuť, mne partner strašne chýba. Prešla som si rokom zoznamovania cez internet, občas idem s kamarátkami na koncert, na vínko, chodím plávať, do sauny (spoločné), prešla som obdobím behania, korčuľovania.

A najviac vzťahov som mala šancu nadviazať práve počas športovania, lenže páni chceli len nezáväzné povyrazenie (čo ma zo začiatku, než sa zahojilo srdiečko, bavilo), do vážneho vzťahu s rozvedenou s dieťaťom sa však nikto nehnal. Bohužiaľ."

Jarka (43 rokov, 2 deti): "Mám jednoduchú radu: jazdite vlakom. Celý život som jazdila vlakom. Potom som sa vydala, presťahovala, rozviedla - a vzhľadom k tomu, že som prišla o auto aj peniaze, opäť som začala jazdiť vlakom. Na výlety s deťmi, za rodičmi aj do práce. A čuduj sa svete, všetko fungovalo ako zamlada. Teraz mám dlhoročného priateľa, ale vydávať sa už rozhodne nebudem."

Darina (37 rokov, 4 deti): "Po rozvode a vlastne ani neskôr ma ani nenapadlo nikoho hľadať, dva puboši a dvojčatá v škôlke dajú naozaj zabrať! Zvlášť keď je otec neskutočný sebec. Po rozvode som síce nebola práve šťastná, že som s deťmi sama, ale bola som neskutočne pyšná, že všetko zvládam aj bez chlapa. Máme totiž dom, ovce, dva kone a veľkú záhradu.

Partnera mi doslova naservírovala moja sestra, pozvala ma s deťmi na obed, kde bol okrem iného aj kamarát jej muža. Kamarát nám najprv opravoval chliev, potom synovi motorku a nakoniec opravil moje zlomené srdce.

Dobrá rada? Ano, máme ju!

Koučka a terapeutka Soňa Slámová tvrdí: "Rozvedená žena urobí najlepšie, keď sa bude po rozvode (rozchode) sústrediť na seba - na svoje telo i dušu, na svoje záujmy, vzdelanie, profesiu a samozrejme deti. Je dobré si overiť, či sa o seba naozaj vie postarať a byť samostatná - ak nie, nech si dá čas sa to naučiť! Pokojne s pomocou odborníkov či známych.

Len tak sa vyhne tomu, že sa zavesí na krk prvému mužovi, ktorý o ňu prejaví záujem. Navyše mnoho pánov bohužiaľ intuitívne vycíti neistotu a možnú závislosť, čo ich buď odradí, alebo toho zneužijú. "Zdá sa, že aj životná skúsenosť pani Karly, má svoju časť pravdy; nejde toľko o to, či ste si udržala maturitných 50 kg, pevný zadoček a pleť bez vrások, ale či v sebe máte zdravú ženskú energiu.

4 dôležité postrehy (zo života) na záver

  • Čím viac hľadáte, tým menej nájdete!
  • Nemusíte hľadať, ale musíte byť otvorená a pripravená preberať!
  • Avšak nepodľahnite pasivite; ak vás osloví inzerát, odpovedzte. Ak môžete ísť s kamarátkou na víkend na lyže, nechajte deti u rodičov a choďte. Pozve vás kolega na kávu? Choďte (ak nemá ženu v pôrodnici, alebo na dovolenke s deťmi), veď to neznamená, že s ním skončíte v posteli.
  • Doma nového partnera na 100% nestretnete! Pestujte koníčky, jazdite na výlety, športujte, jazdite s deťmi na zápasy a tréningy, proste neseďte doma a neľutujte sa.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma